Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sky Tower będzie niższy?

red

Spółka Czarneckiego LC Corp, budująca Sky Tower, złożyła do urzędu miejskiego wniosek o nowe pozwolenie na budowę. Wynika z niego, że najwyższa wieża budowli ma się wzbić "zaledwie" na wysokość 180 m i będzie o niemal 80 m niższa niż planowano.

 

 

Spółka budująca Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich - w założeniu najwyższy wieżowiec w Polsce - złożyła do urzędu miejskiego wniosek o nowe pozwolenie na budowę: budynek ma mierzyć 180 m i być o 78 m niższy niż pierwotnie planowano.

 

 

Ponad pół roku temu Czarnecki zdecydował jednak o wstrzymaniu inwestycji i odkupił wieżowiec od własnej spółki giełdowej. Tłumaczył, że z powodu kryzysu na rynkach finansowych gwałtownie spadło zainteresowanie lokalami w Sky Tower.

 

 

Artur Wiza, członek rady nadzorczej LC Corp i rzecznik prasowy spółek Leszka Czarneckiego: - Jesienią poinformujemy o przyszłości Sky Tower. Dziś mogę jedynie potwierdzić wcześniejsze zapowiedzi inwestora, że chce kontynuować budowę Sky Tower.

 

 

Informacje z urzędu miejskiego są lakoniczne: - Na temat zakresu zmian czy zmiany funkcji kompleksu nie mogę nic powiedzieć - mówi Piotr Fokczyński, dyrektor departamentu architektury i rozwoju Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

 

A co słychać na placu budowy? Choć oficjalnie inwestycja od ponad pół roku jest wstrzymana, prace idą tam pełną parą. W niektórych miejscach budowa wychodzi już ponad poziom zero.

 

Czytaj wiecej

 

 

 

Maciej Nowaczyk

źródło:  Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Zobacz także:

 

Budowa Sky Tower wstrzymana

 

Mahnhattan obok Sky Tower 

 

Przegląd wieżowców

 

Skomentuj:

Sky Tower będzie niższy?