Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trawa na miejscu, czy na wynos?

red.

Lipowa, to jedna z wielu ulic, gdzie z kamienic sypie się tynk, chodnik jest tak krzywy, że nie trudno się na nim potknąć, a w miejscu trawnika jest ubita ziemia usiana jedynie psimi kupami. Grupa Pewnych Osób znów wkracza do akcji, by miejsca takie jak to przywrócić do życia.

Trawa na miejscu czy na wynos? - nowa akcja Grupy Pewnych Osób
Trawa na miejscu czy na wynos? - nowa akcja Grupy Pewnych Osób
źródło: www.lipowa.org

 

 

W ramach projektu "Lipowa od Nowa" ruszyła niedawno kolejna inicjatywa Grupy Pewnych Osób : "Zielona Lipowa". Łódzka inicjatywa zmierza do tego, by ulica Lipowa i okolice stały się bardziej zielone.

 

 

5 września, na odcinku ulicy pomiędzy 6 Sierpnia i Andrzeja Struga miała miejsce pierwsza akcja z tego cyklu, pod tytułem i zarazem hasłem przewodnim: "Trawa na miejscu, czy na wynos?".

 

 

Mimo jesiennej pogody, akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Organizatorzy przygotowali 100 kartoników z trawą, z których część rozdali mieszkańcom "na wynos", a resztę wykorzystali "na miejscu", a konkretnie do przyozdobienia klepisk, które kiedyś były trawnikami. Mieszkańcom Lipowej inicjatywa bardzo się spodobała.

 

 - Mamy nadzieję, że mieszkańcy ulicy Lipowej przyłączą się do nas i posadzą trawę obok tej, którą położyliśmy my - tłumaczyli organizatorzy akcji "Zielona Lipowa". Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem zieleni w Śródmieściu, o którą w Łodzi się nie dba.

 


- W centrum miasta zieleni brakuje. W Łodzi mamy fajne parki, ale akurat nie tutaj. Zieleń przed kamienicami jest strasznie zaniedbana. Mieszkańcy nie zwracają już dzisiaj na nią uwagi, a przecież sami powinni o nią dbać, bo to ich najbliższe otoczenie - mówi Łukasz Pastuszka, z pracowniMoomoo Architekci, która współorganizowała akcję wraz z Grupą Pewnych Osób.

 

 

W ramach akcji zasadzono również ozdobne pnącza. Roślinami w doniczkach obdarowano zaś właścicieli 2 sklepów i lokalu gastronomicznego, którzy w zamian zobowiązali się podarunki podlewać i wystawiać je w godzinach otwarcia na zewnątrz, by były widoczne i zdobiły ulicę. 

 

 

red.

 

 

Zobacz także:

 

Miastomaniacy ratują przestrzeń miejską

 

Przestrzeń miejska jest dla ludzi 

 

Moomoo w gronie najlepszych 

 

Skomentuj:

Trawa na miejscu, czy na wynos?