Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odpakować Warszawę

red

Czy w Warszawie uda się odpakować budynki z wielkich reklam? Eksperci alarmują, że nie. Mówią, że antyreklamowe rozporządzenie, które weszło w życie 14 grudnia, to mydlenie oczu. Ministerstwo Infrastruktury zostawiło liczne furtki dla branży outdooru.

09.03.2009 WARSZAWA - RONDO ONZ - ZDEJMOWANIE REKLAMA , WIELKI FORMAT , CATERINA
Marzec 2009 - zdejmowanie płachty reklamowej z budynku przy rondzie ONZ
Fot. Bartosz Bobkowski / AG

 

 

Mieszkańcy budynków przy stołecznym pl. Konstytucji świata nie widzą poza reklamami napojów i serialu telewizyjnego na oknach. W kamienicy przy ul. Waryńskiego lokatorzy zdenerwowali się i obok reklamującego dżinsy motocyklisty olbrzyma wycięli otwory na okna. Tymczasem w połowie grudnia weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury, które miało ukrócić proceder zasłaniania okien bannerami. Projekt przygotował wojewoda Jacek Kozłowski po udaremnionej próbie zawieszenia bez zgody mieszkańców płachty z modelką na bloku przy rondzie ONZ.

 

 

Gigantyczna i nielegalna reklama zasłoniła okna w domu przy rondzie ONZ

 

 


Marzec 2009 - zdejmowanie płachty reklamowej z budynku przy rondzie ONZ

 

 

W rozporządzeniu ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z 27 listopada czytamy, że "budynek mieszkalny wielorodzinny powinien być użytkowany w sposób zapewniający nieograniczanie oświetlenia dziennego mieszkań".

 

 

Hiszpan Nicolas Sanchez na plac Konstytucji patrzy przez reklamę

 

 

Rozporządzenie jest jednak pełne luk, które wykorzystają właściciele powierzchni reklamowych. "Efekt nowego prawa może być odwrotny niż zamierzony" - obawia się naczelnik miejskiego Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej Tomasz Gamdzyk. "Wciąż można wieszać wielkie reklamy, byle nie zasłaniały okien mieszkań, czyli na ślepych ścianach, np. klatek schodowych. Nośnikami reklam mogą też być biurowce, uczelnie itd." - wylicza.

 

 

Ścisłe centrum Warszawy

 

Ministerstwo Infrastruktury nie zabezpieczyło nawet należycie okien mieszkańców - wytyka gazeta. Według rozporządzenia, można wieszać reklamy podczas remontów domów. A to zachęta do powszechnego w stolicy pozorowania prac budowlanych - czytamy dziś na łamach "Życia Warszawy".

 

 

AR

źródło: PAP


 

Zobacz także:

 

 

Polska tonie w reklamie

 

Szok! Centrum Warszawy bez reklam

 

Wenecja zalana foliową siatą


    Więcej o:

Skomentuj:

Odpakować Warszawę