Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna szkoła we Wrocławiu

Agata Saraczyńska

Uczniowie wrocławskiej szkoły muzycznej ze starej i zniszczonej kamienicy przeniosą się do nowoczesnego budynku zaprojektowanego przez pracownię Łukasza Bracha. Gmach uzupełni istniejącą już zabytkową pierzeję i stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Filharmonii Wrocławskiej.

 

Nowa siedziba Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego z ul. Łowieckiej ma powstać w sąsiedztwie Filharmonii Wrocławskiej, na działce przekazanej przez miasto w 2008 roku.

 

- Zajmujemy starą, zniszczoną kamienicę i pracujemy w bardzo złych warunkach - tłumaczy Zbigniew Łuc, dyrektor szkoły. - Nasi uczniowie nie mają odpowiednich sal prób, a hałas z drogi przelotowej utrudnia ćwiczenia. Bogdan Zdrojewski, jeszcze za czasów swej wrocławskiej prezydentury, mówił, że takiej kuźni talentów należy się siedziba z prawdziwego zdarzenia. Teraz pomaga nam urzeczywistnić marzenia.

 

Budowa kosztować ma prawie 41 mln zł. Projekt ma zagwarantowane finansowanie z unijnego programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Prace powinny zacząć się w trzecim kwartale tego roku i potrwać do 2012 roku.  Na razie przygotowywany jest przetarg na dokumentację, na podstawie której wydawane jest pozwolenie na budowę.

 

 

 

W planowanym budynku znajdą się oprócz zwykłych klas lekcyjnych także kameralne sale prób oraz sala gimnastyczna.

 

czytaj więcej

 

Agata Saraczyńska

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

 

Zobacz także:

 

Szkoła projektu Christiana Kereza

 

Czarno-biały design w holenderskiej szkole

 

Akademik jak luksusowy apartamentowiec

 

Skomentuj:

Nowoczesna szkoła we Wrocławiu