Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studenci architektury przedszkolakom

red

Studenci architektury zaproponowali projekty budynków przedszkoli, jakie miałyby stanąć w najbliższych latach na terenie Gdańska. Miasta nie stać na budowanie własnych przedszkoli, a projekty mają pomóc inwestorom w planowaniu placówek prywatnych.

 

 

Na Politechnice Gdańskiej rozstrzygnięto właśnie konkurs na przykładowe projekty obiektów, które mogą stanąć na czterech miejskich działkach w Gdańsku. Propozycje przygotowali studenci piątego roku architektury i urbanistyki, którzy przy pracy korzystali z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i kart terenu. Dzięki temu konkurs ten w zasadzie nie różnił się od normalnych konkursów architektonicznych.

 

 

- Po przeanalizowaniu warunków decydowali, jaki projekt chcą zrealizować - mówi dr inż. arch. Agnieszka Błażko, prodziekan ds. kształcenia na wydziale architektury Politechniki Gdańskiej. - Ile miejsc ma być w przedszkolu, czy i jak można wyposażyć je w dodatkowe funkcje. Przygotowali wstępną aranżację pomieszczeń i placów zabaw.

 

 

Projekty mają pomóc inwestorom przy planowaniu przedszkoli. Główną nagrodę w konkursie zdobył Mikołaj Adamus za projekt przedszkola przy ul. Czyżewskiego. Prezydent Paweł Adamowicz wręczył mu 1200 zł.

 

Czytaj więcej

 

 

Michał Jamroż

źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto


Zobacz także:

 

Tam gdzie dorastają nowoczesne przedszkolaki

 

Modułowe przedszkolaki z Warszawy

 

Jeśli ślub, to tylko z tyskim designem... w tle

 


Skomentuj:

Studenci architektury przedszkolakom