Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Dworzec PKP w Poznaniu

red

Jak Wam się podoba?

 

 

Firma TriGranit Development Corporation, która działa w Polsce od 2003 r. ma odmienić oblicze Dworca Głównego PKP w Poznaniu. TriGranit realizował już projekty w Budapeszcie, Bratysławie, Pradze, Katowicach, a ostatnio wybudował gigantyczne centrum handlowe Bonarka w Krakowie o powierzchni ok. 250 tys. m kw. i wartości 250 mln euro.

 

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego obejmuje nowy dworzec kolejowy, obiekty handlowe, biurowe, hotelowe, apartamenty mieszkalne, połączenie z trasą PST, a także terminal autobusowy. Inwestor miałby wybudować całość za swoje pieniądze i później czerpać zyski z zarządzania częścią komercyjną. Po oddaniu do użytku nowego dworca kolejowego, obecny zostanie rozebrany. W jego miejscu ma powstać parking.

 

 

Do końca lutego kolejarze mieli podpisać umowę z firmą , ale wciąż jeszcze trwają negocjacje. Obie strony tłumaczą, że chodzi o projekt wart kilkaset milionów złotych, zatem pośpiech nie jest wskazany. I obiecują, że do kwietnia 2012 r. Poznań doczeka się przynajmniej pierwszej części zapowiadanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, czyli nowego budynku dworca - na wizualizacji to konstrukcja z półokrągłym przeszklonym zadaszeniem. Kibice, którzy przyjadą do nas na Euro 2012, mają już korzystać z nowego obiektu.

 

 

red.

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

 

Zobacz także:

 

Dworzec Główny we Wrocławiu do remontu

 

Nowy dworzec w Katowicach za miliard złotych

 

Centralny do liftingu, potem międzynarodowy konkurs

 

Skomentuj:

Nowy Dworzec PKP w Poznaniu