Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Uwolnij Przestrzeń

Uwalnianie Przestrzeni to niezwykła podróż z przewodnikiem po warszawskich zamkniętych obiektach - perłach architektury, pracowniach artystów, podziemiach, dachach, magazynach oraz niedostępnych zazwyczaj zakamarkach państwowych gmachów. Trwają zapisy na bezpłatne wyprawy.

WARSZAWA ,wisla, GRUBA KAŚKA, uwolnij przestrzeń
Gruba Kaśka. Charakterystycznym obiektem Wodociągu Praskiego jest stojąca w nurcie Wisły studnia nazwana przez mieszkańców Warszawy "Grubą Kaśką". Została oddana do eksploatacji w 1964 roku. "Grubą Kaśkę" z obiektami technologicznymi łączy tunel biegnący pod dnem Wisły i Wałem Miedzeszyńskim.
Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

Pomysł inspirowany jest tradycją festiwali dziedzictwa w miastach Niemiec i Francji, polegający na udostępnianiu zamkniętych miejskich przestrzeni. Projekt jest częścią akcji Wyłącz System.

Od 24 maja poprzez stronę www.wylaczsystem.pl i pod nr. tel. 22 379 33 02 będzie można zapisywać się na bezpłatne zwiedzanie.

Wejdź do zamkniętego budynku

5 czerwca w ramach akcji "Wyłącz system. Uwalnianie przestrzeni" będzie można wejść do obiektów zazwyczaj niedostępnych. Tego dnia odbędą się wycieczki do 18 miejsc wybranych przez radę ekspercką.

Propozycje wyłonione przez radę ekspertów: Sylwię Chutnik, Hannę Nowak-Radziejowską, Sebastiana Cichockiego, Jerzego Majewskiego, Jarosława Trybusia przedstawiamy w galerii.

Czytaj więcej..

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Zobacz też:

Za Żelazną Bramą

Polski neon

Niebotyki: Prudential z flagą na dachu

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Uwolnij Przestrzeń