Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pawilon Polski bije rekordy na EXPO

red

Wczoraj na Wystawie Światowej w Szanghaju Pawilonu Polsk odwiedził dwumilionowy gość. 21 -letnia Xu Xiao Dan odebrała kwiaty, dyplom i laptopa. Organizatorzy są w siódmym niebie, sami nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania. Dziennie ekspozycję odwiedza średnio ponad 50 tys. osób, a do końca trwania wystawy ma odwiedzić ją co najmniej 6 mln osób.

Dwumilionowy gość w Pawilonie Polski na EXPO 2010 w Szanghaju!
Dwumilionowy gość w Pawilonie Polski na EXPO 2010 w Szanghaju!
źródło: Media EXPO 2010

 

 

Zainteresowanie polską ekspozycją na Wystawie Światowej nieustannie rośnie. 1 lipca tuż po godzinie 11 czasu lokalnego Pawilon Polski odwiedził dwumilionowy gość - 21-letnia Xu Xiao Dan. Pani Xu pochodzi z miasta Changzhou w prowincji Jiangsu. W tym roku ukończyła studia. Do Szanghaju przyjechała tylko na jeden dzień - specjalnie po to, aby odwiedzić tereny Wystawy Światowej. Uroczystość uhonorowania dwumilionowego gościa poprzedziło wielkie odliczanie, w którym uczestniczyli pracownicy Pawilonu Polski, a także oficjalna maskotka EXPO - Haibao. Gospodarzem uroczystości był Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2010 Pan Sławomir Majman.

 

 

- Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zainteresowania Pawilonem Polski. To duże zaskoczenie w stosunku do naszych prognoz sprzed paru miesięcy. Pawilon Polski odwiedziło już ponad dwa miliony osób. Warto jednak zaznaczyć, że to 11% wszystkich odwiedzających EXPO. Co dziesiąty Chińczyk, który trafia na tereny Wystawy Światowej wybiera Pawilon Polski. Z tego powodu jesteśmy bardzo dumni - stwierdził podczas ceremonii Komisarz Generalny Sekcji Polskiej. Sławomir Majman dodaje, że EXPO jest ogromną szansą promocji Polski w Chinach. Zaznaczył on, że obecnie Pawilon Polski odwiedza średnio ponad 50 000 osób dziennie. - To jeśli chodzi o masową publiczność. Jeśli chodzi zaś o ludzi, na których nam szczególnie zależy - chińskich przedsiębiorców, przedstawicieli mediów oraz świata politycznego - do tej pory przyjęliśmy ponad 160 oficjalnych delegacji, a w spotkaniach gospodarczych uczestniczyło ponad 1000 chińskich przedsiębiorców - stwierdził Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2010.

 

- Polski Pawilon bardzo ciekawie wygląda z zewnątrz - mówiła dziennikarzom Xu Xiao Dan

 

 

Dwumilionowy gość Pawilonu Polski - Xu Xiao Dan - otrzymała kwiaty, specjalny dyplom oraz komputer. W podróży do Szanghaju Xu Xiao Dan towarzyszyła mama. W kolejce do Pawilonu Polski spędziły prawie godzinę. - Polski Pawilon bardzo ciekawie wygląda z zewnątrz. Prócz tego, już rano ustawiła się przed nim duża kolejka. Byłyśmy bardzo ciekawe, jak wygląda polska ekspozycja - powiedziała po ceremonii wręczenia nagród Xu Xiao Dan.

 

 

Ze względu na coraz większe zainteresowanie Pawilonem Polski jego gospodarze szacują, że do końca trwania Wystawy Światowej polską ekspozycję odwiedzi co najmniej 6 mln osób.

 

 

Autorami projektu Pawilonu Polskiego są młodzi warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). Obiekt charakteryzuje się wieloma skośnymi płaszczyznami, który budzić ma zamierzone skojarzenia z misternie składaną papierową wycinanką. Współautorem scenografii wnętrza budynku jest Borys Kudlicka.

 

red.

źródło: Media EXPO 2010

 

 

Zobacz także:


Polski Pawilon na EXPO

 

EXPO 2010 - spektakularne igrzyska architektoniczne

 

Polski Pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju

 

Skomentuj:

Pawilon Polski bije rekordy na EXPO