Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architektura w cieniu Aalto - zapowiedź

red

"A gentler structure for life" - od Alvara Aalto do JKMM Architects to film zestawiający dwa obiekty - znakomite przykłady współczesnej architektury fińskiej - ratusz w Säynätsalo autorstwa Alvara Aalto i modernizację Verkatehdas w Hämeenlinnie autorstwa JKMM Architects. Już wkrótce film będzie można zobaczyć w serwisie BRYŁA. Zobacz zapowiedź.

ratusz w Säynätsalo autorstwa Alvara Aalto
Ratusz w Säynätsalo autorstwa Alvara Aalto
Wikipedia/Zache

 

Jak mówi prof. arch. Hannu Tikka z Tampere University of Technology - fińska architektura jest jak słoń, który powoli zmierza ku przyszłości, dlatego nie można się w niej spodziewać anarchii ani rewolucji. Film poszukuje odzwierciedlenia tej tezy, pokazując realizacje, które dzieli 50 lat.

 

 

Zobacz zapowiedź filmu:

 

14 października ten krótki film porównujący twórczości Alvara Aalto oraz współczesnych fińskich architektów będzie prezentowany w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Po projekcji odbędzie się wykład Markku Lahti z Alvar Aalto Museum, autora książek o twórczości słynnego architekta oraz prezentacja nowej marki Saint-Gobain.

 

 

Możesz tam być. Mamy 10 zaproszeń na to wydarzenie.

 

Żeby otrzymać zaproszenie, należy wysłać mail na adres aalto.event@gmail.com z podaniem nazwy co najmniej 1 obiektu autorstwa Alvara Aalto, wybudowanego poza Finlandią. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Film autorstwa Paraimage

 


red.

 

 

Skomentuj:

Architektura w cieniu Aalto - zapowiedź