Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Teatr w zajezdni MPO

no

Już niebawem w dawnej bazie MPO przy ul. Madalińskiego w Warszawie powstanie wielofunkcyjne centrum kulturalne Nowy Teatr. W najbliższą sobotę, pod hasłem "Nowy Sąsiad", odbędzie się uroczyste przekazanie terenu pod przyszłą inwestycję. W planie min. debata z udziałem zwycięskiej pracowni KKM Kozień Architekci.

Tereny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ulicy Madalińskiego 10/16.
Tereny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ulicy Madalińskiego 10/16.

 

 

Impreza odbędzie się 23 października, od 13:00 do 17:00, w dawnej siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Madalińskiego 10/16. W ciągu dnia odbędzie się także konferencja prasowa z udziałem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz -Watz (dokładna godzina podana zostanie do końca tygodnia).

 

Sobotnie wydarzenia skupiają się na wyjaśnieniu i przedstawieniu mieszkańcom założeń projektu architektonicznego. Piotr Gruszczyński dramaturg odpowiedzialnym za program artystyczny Teatru Nowego opowie o tym, czym jest Nowy Teatr i jakie ma plany? W programie także debata z architektami ze studia KKM Kozień Architekci, którego projekt zwyciężył w międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zespołu zabudowy Nowego Teatru oraz zagospodarowania terenu z uwzględnieniem charakterystyki miejsca dawnej bazy MPO w Warszawie.

 

Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego na rozbudowę i modernizację Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego w kwietniu ubiegłego roku

 

Nowe centrum kultury ma być dopasowane do lokalnej specyfiki i potrzeb mieszkańców, dlatego organizatorzy spotkania zapytają mieszkańców o ich pomysły i zdanie na temat projektu architektonicznego. Będzie można wypełnić ankietę dotyczącą oczekiwań wobec przyszłego Centrum.

 

W programie także śniadanie, orkiestra dęta, akcje Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej, MPO dzieciom - pokaz obsługi pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, krwiobieg książek, muzyka, mokotowskie kulinaria

 

 

Zobacz także:

 

 

Teatr Nowy - projekt KKM Kozień

 

Najlepsze filmy o architekturze

 

Teatr nowy w Warszawie

Skomentuj:

Nowy Teatr w zajezdni MPO