Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ultra architects w Warszawie

re

Już dzisiaj (10 stycznia w poniedziałek) o godz. 19.30 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 55 odbędzie się spotkanie z Marcinem Kościuchem i Tomaszem Osięgłowskim z poznańskiej pracowni ultra architects. Czytelnicy Bryły mieli okazję poznać pracownię min. przy okazji publikacji Domu Mai.

Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski, ultra architects, nagroda, europe 40 under 40, konkurs
Dom w dolinie Warty, k. Poznania /Ultra Architects
Źródło: Ultra Architects

 

Ultra architects to młoda poznańska pracownia, która od 2004 roku pilnie pracującą na swoją dobrą opinię. Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski pierwsze szlify zdobywali w biurze architektonicznym ADS , gdzie mieli okazję pracować przy halach dla MTP oraz pierwszej części Starego Browaru. W swoim dorobku mają m.in. domy jednorodzinne (Dom w Dolinie Warty i Dom na Czerwonaku) oraz centra handlowe (CH w Lesznie). Jednym z ciekawszych projektów, który ostatnio pokazali jest Domek Mai - miejsce zabaw dla 6 letniej dziewczynki, wykonane z materiałów, które pozostały po budowie domu jej rodziców.

 

Domek Mai

 

Pomimo, że pracownia istnieje dopiero 6 lat, ma na swoim koncie znaczące wyróżnienie Nagrodą 40 under 40 w 2009 roku. Coroczna nagroda przyznawana przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ma na celu wyłonić wschodzące gwiazdy europejskiej architektury i wzornictwa przemysłowego. Spośród setek zgłoszeń, interdyscyplinarne jury, wybiera 40 laureatów.

 

Warsztaty RE:Architektura w klubie SPOT

 

Poznańscy architekci angażują się także w działalność edukacyjną. W 2009 roku byli tutorami podczas studenckich warsztatów architektonicznych OSSA w Poznaniu. W październiku ubiegłego roku mieli okazję prowadzić warsztaty poświęcone projektowaniu z materiałów z odzysku w poznańskim klubie SPOT. Podczas warsztatów zarówno studenci architektury, jak i osoby niezwiązane z architekturą zawodowo miały okazję spróbować swoich sił w projektowaniu ekologicznego placu zabaw. Zaskakujące pomysły wykorzystania materiałów z odzysku mają posłużyć właścicielom klubu i zostać zrealizowane w przyszłości.

 

 

Wykład Marcina Kościucha i Tomasza Osięgłowskiego już dziś o godz. 19.30

miejsce: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Wykład otwiera cykl spotkań 6under40, czyli sześciu wykładów wyróżnionych polskich pracowni architektonicznych w konkursie 40under40

 

 

Więcej o pracowni na www.ultra-architects.pl

 

 

Zobacz także:


Kawiarnia nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu


Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!


Mały wielki domek

    Więcej o:

Skomentuj:

Ultra architects w Warszawie