Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozbudowa poznańskiego kampusu. HIT czy KIT?

re

Student Politechniki Poznańskiej nie będzie musiał ruszać się znad Warty. W rozbudowywanym przez uczelnię Kampusie Warta będzie się uczył, spał, jadł i wypoczywał. Szkoła planuje zakup kolejnych terenów nad rzeką, a już za dwa lata u wybrzeży Warty stanie ekspresyjny gmach Wydziału Technologii Chemicznej.

 

Przed trzema laty władze Politechniki zadecydowały, że uczelnia rozwijać się będzie tylko nad rzeką. Wiosną 2012 roku szkoła odda do użytku budowane przy ul. Jana Pawła II Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii. Kończy się też przetarg na wykonawcę budynku wydziału technologii chemicznej. Budynek, który stanie obok nowego Centrum Wykładowego nad Wartą ma być gotowy do 2013 r. Za projekt odpowiadają ci sami architekci, którzy opracowali koncepcję poznańskiej słoniarni. Firma Home of Houses zaproponowała nieregularną bryłę o opływowych kształtach.

 

Nowy Kampus Warta w przyszłości mieściłby się w granicach wytyczonych przez ul. Kórnicką, ul. Jana Pawła II, Kanał Ulgi Warty i wpadającą do niego rzekę Cybinę.

 

Ostatni nad Wartę przeniosą się studenci architektury, dziś uczący się w budynku przy ul. Nieszawskiej. Ich budynek stanie na działce pomiędzy ul. Berdychowo a Cybiną. W tej samej części kampusu, politechnika, wspólnie z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, planuje także inwestycję zwaną Internetową Doliną Warty. Dolina pełniłaby rolę inkubatora przedsiębiorczości, w którym informatycy wcielaliby w życie swoje pomysły.

 

Czytaj więcej

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Skomentuj:

Rozbudowa poznańskiego kampusu. HIT czy KIT?