Zaprojektuj siedzibę MSN

red

Dopóki nie powstanie projekt szwajcarskiego architekta Christiana Kereza, warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej rezyduje w siedzibie tymczasowej przy ulicy Pańskiej 3. Przestrzeń jest piękna, modernistyczna, jednak potrzebuje zmian. Właśnie ogłoszono otwarty konkurs na nowy projekt tego wnętrza. Wnioski o udział w konkursie przyjmowane będą do 26 kwietnia, a prace konkursowe do 24 maja.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Pańska 3
Muzeum Sztuki Nowoczesnej Pańska 3
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji aranżacji przestrzeni dla publiczności w siedzibie tymczasowej Muzeum przy ulicy Pańskiej 3 w Warszawie.

Konkurs jest otwarty, jednoetapowy. Celem konkursu jest wyłonienie 2-5 najlepszych koncepcyjnych projektów pomieszczeń dostępnych dla publiczności siedziby tymczasowej Organizatora. Autorzy nagrodzonych projektów zostaną zaproszeni do postępowania o zamówienie w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w toku których Organizator dokona wyboru najlepszego projektu w celu jego realizacji. Projekt powinien uwzględniać charakter działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i tworzyć odpowiednie warunki do różnego rodzaju wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Jury konkursu: Marcin Mostafa (Przewodniczący Jury, architekt) Bartosz Haduch (architekt) Joanna Mytkowska (historyk sztuki) Monika Sosnowska (artystka) Maciej Czeredys (architekt, sędzia referent)

Harmonogram konkursu:

18.04.2011 Ogłoszenie konkursu

21.04.2011 Termin składania pytań dotyczących uczestnictwa w konkursie

26.04.2011 Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie

28.04.2011 Zaproszenie Uczestników do składania prac konkursowych

02.05.2011 Termin składania pytań dotyczących Regulaminu konkursu i innych spraw związanych z konkursem

07.05.2011 Ostateczny termin udzielania odpowiedzi na pytania konkursowe

24.05.2011 Termin składania prac

8.06.2011 Ogłoszenie wyników konkursu

Sekretarzem konkursu jest Katarzyna Sadowy, konkurs@artmuseum.pl

REGULAMIN KONKURSU

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Pańska 3

Tymczasowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej znajduje się dokładnie za pawilonem meblowym "Emilia", pomiędzy drapaczem chmur mieszczącym hotel Intercontinental, a wieżowcem Warszawskiego Centrum Finansowego.

Dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny został zaprojektowany przez zespół Mariana Kuźniara i Czesława Wegnera i ukończony w 1966 roku. Ogromny, przeszklony parter i w połowie przeszklone piętro zostały wyodrębnione z bryły bloku dzięki obłożeniu ich elegancką, czarną mozaiką. Bryła, w której dziś mieści się tymczasowa siedziba Muzeum stanowi więc cokół, na który nasadzony został dom mieszkalny. Była to integralna część Domu Meblowego "Emilia", nazywana "stoiskiem uzupełniającym". Podczas wznoszenia pawilonu, ukończonego w 1970 roku, właśnie tu mieściło się biuro budowy i pracownia architektów. Pomiędzy siedzibą MSN a pawilonem meblowym znalazł się elegancki pasaż z zaprojektowaną zielenią, basenem wodnym oraz formami rzeźbiarskimi, po których dziś niestety nie ma już śladu. Do dzisiaj natomiast przestrzeń Muzeum połączona jest z "Emilią" dwoma szklanymi łącznikami, przebiegającymi na wysokości pierwszego piętra.

źródło: www.artmuseum.pl

Zobacz także:

Ostateczna wersja projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Przed i po: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Neonowy blask z garażu na Bródnie

Skomentuj:

Zaprojektuj siedzibę MSN