Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kontenery w pigułce

red.

Jeden z najciekawszych słoweńskich architektów młodego pokolenia (rocznik 1980) już wkrótce opowie o zaletach architektury kontenerowej. 9 czerwca w budynku Politechniki Warszawskiej odbędzie się wykład pt. ?Container Architecture?.

9715378 https bi
źródło: www.jurekotnik.com

Budynków, które powstają z kontenerów, we współczesnej architekturze nie da się już pominąć. Jure Kotnik, młody słoweński architekt, jest jednym z najbardziej aktywnych przedstawicieli tego nurtu. Jest twórcą m.in. kontenerowego systemu mieszaniowego „Con House”, awangardowego Weekend House 2+ oraz przedszkola Ajda w Ravne Na Koroskem w Słowenii. Kotnik jest również autorem pierwszej monografii poświęconej architekturze kontenerowej "Container Architecture" (Links, 2008) - bestselleru wydanego w pięciu językach. Podróżująca wystawa "Container Architecture Exhibition", która pierwszy raz zaprezentowana została w Ljubljanie i Paryżu w 2010 roku, to jego autorskie przedsięwzięcie. Za swoje działalność na polu architektury z kontenerów został uhonorowany międzynarodową nagrodą TRIMO Research Award w 2006 r.

 

Jure Kotnik, Arhitektura Jure Kotnik, kontener, container architecture

 

Podczas wykładu „Container Architecture”, który odbędzie się 9 czerwca w gmachu PW, architektura kontenerowa zaprezentowana zostanie z wielu perspektyw, jako jeden ze sposobów odpowiedzi na wyzwania naszych czasów. Alternatywa dla mniej zamożnych lub ekologiczne lokum, a także bardzo elastyczna forma konstrukcji pozwalająca na liczne eksperymenty. Przedstawione zostaną projekty, z których wiele, to wybitne osiągnięcia architektury, spełniające różne funkcje: od buzynków mieszkalnych po konstrukcje tymczasowe.

 

Zapraszamy na wykład:

9 czerwca (czwartek) 16:15

Gmach Wydziału Architektury PW

ul. Koszykowa 55

Audytorium 103

 

Skomentuj:

Kontenery w pigułce