Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016

red

Przewodniczący jury, Austriak Manfred Gaulhofer z Komisji Europejskiej ogłosił, że Europejską Stolicą Kultury 2016 zostanie Wrocław. Walczył z nim Gdańsk, Katowice, Lublin i Warszawa. Zgadzacie się z werdyktem?

9825662 https bi

- Najważniejsze jest to, żeby spełnić oczekiwania ludzi. Najważniejsi są ludzie - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz po ogłoszeniu nominacji Wrocławia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz po ogłoszeniu werdyktu Komisji Selekcyjnej która nominowała Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, pozdrowił pozostałe miasta, które starały się o ten tytuł. Obok Wrocławia w konkursie rywalizowały: Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawa. Dutkiewicz dodał że projekt Lublina był wspaniały, a Katowice postrzegane były we Wrocławiu jako poważny konkurent, podobnie jak Gdańsk.

"Europejska Stolica Kultury łączy w sobie trzy wymiary: wymiar europejskości, wymiar stolicy i wymiar kultury. Najważniejsze jednak jest to, żeby spełnić oczekiwania ludzi. Najważniejsi są ludzie" - powiedział Dudkiewicz.

Wrocław został nominowany do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Konkurs rozstrzygnęła we wtorek w Warszawie Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Decyzja jury była jednogłośna.

Wrocław będzie promował polską kulturę w Europie w 2016 roku. Miasto otrzyma nagrodę pieniężną im. Meliny Mercouri w wysokości 1,5 mln euro.

W 2016 roku Wrocław będzie pełnić funkcję Europejskiej Stolicy Kultury wraz z jednym z miast w Hiszpanii. Organizatorem konkursu w Polsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TOP 10 WROCŁAWSKIEJ ARCHITEKTURY

Skomentuj:

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016