Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa twarz Centralnego?

aru

Abstrakcyjny obraz Jarosława Flicińskiego, utrzymany w stylistyce op-artu miałby pokryć słupy na peronach dworca Centralnego. To propozycja warszawskiej galerii BWA, która negocjuje z PKP możliwość realizacji swojego projektu. Zobacz wizualizację i podyskutuj.

Wizja Dworca Centralnego według Jarosława Flicińskiego
Wizja Dworca Centralnego według Jarosława Flicińskiego

Rewitalizowany właśnie kluczowy obiekt polskiego socmodernizmu ma szansę stać się miejscem działań artystycznych. Jarosław Fliciński, który ma już za sobą realizacje w podobnym duchu, m.in. we wrocławskiej Renomie, czy mural w Muzeum Sztuki w Łodzi proponuje, aby na słupy między peronami Centralnego wprowadzić szerokie pasy bieli. Kompozycja artysty ma organizować przestrzeń dworcowych podziemi w innej niż dotychczas perspektywie (wszerz, nie wzdłuż) oraz składać się na rodzaj przygotowanej w wielkiej skali wizualnej zabawy-zagadki (gdzie stanąć, jak patrzeć, by praca złożyła się w całość?). - W projekcie widać napięcie między modernistycznym porządkiem a wpuszczanym w jego obręb elementem niepokoju, dynamiki - mówi kurator Tomasz Plata i liczy, że projekt uda się zrealizować jeszcze przed Euro 2012.

Zobacz wizualizacje:

 

Projekt "Fliciński dla Warszawy Centralnej" pokazywany jest do 28 sierpnia w warszawskiej galerii BWA przy ulicy Jakubowskiej 16.

 

Zobacz także:

Dworzec Centralny - odkurzona ikona

Skomentuj:

Nowa twarz Centralnego?