Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Superekologiczna wieża w Indiach

Mapel

W Bombaju powstaje trzystumetrowa wieża, która spełnia rygorystyczne wymogi ekologii

Od pomysłu do realizacji

Rozpoczyna się budowa India Tower - wieży zaprojektowanej przez FXFOWLE Architects. Budynek stanie w Bombaju. Wieżowiec spełniać będzie wiele funkcji - mają się w nim znaleźć apartamenty, hotel Hyatt i przestrzeń biurowa. India Tower ma liczyć 301 metrów i mieć 60 pięter. Inwestor chce aby budynek został sklasyfikowany jako tzw. "Złoty projekt" i tym samym trafił na listę United States Green Building Council (USGBC). Inwestycja miałaby znaleźć na tej prestiżowej liście dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań chroniących środowisko naturalne. Budowa ma potrwać do 2010 roku.

Nie tylko forma

Ekologiczny wieżowiec stanie w prestiżowej dzielnicy Bombaju, zwanej dumnie Naszyjnikiem Królowej. Oryginalna, skręcona forma wieży wyrośnie na powierzchni 1,2 hektara. Konstrukcja wieży powoduje, że każdy kolejny skręcony element mieści odrębną funkcjonalnie część budynku. W ten sposób rozdzielona zostanie na przestrzeń biurową, hotel Park Hyatt, apartamenty mieszkalne i mieszkania do wynajęcia na samym szczycie budynku.

Wielofunkcyjny wieżowiec

India Tower ma być przy tym oryginalnym i inspirującym budynkiem, który wzbogaci krajobraz Bombaju, a swoim mieszkańcom zapewni maksimum przestrzeni wewnątrz oraz wspaniałe widoki.

Wysokie na trzy piętra podium India Tower mieścić będzie restauracje, kawiarnie, luksusowe sklepy, klub fitness, basen i klub. Goście odwiedzający Hotel Park Hyatt, najpierw zostaną skierowani do podniebnego hallu na poziomach 30-35, gdzie znajduje się recepcja, a potem zjadą na piętra od 14 do 28 do swoich apartamentów. Mieszkania znajdować się będą na poziomach od 38 do 50 i każde z nich będzie przestrzennym dwu piętrowym "mini apartamentem", specjalnie zaprojektowanym tak aby roztaczał się z niego wspaniały widok na miasto.

Projekt przyjazny środowisku

Sama koncepcja architektoniczna wieży uwzględnia klimat, umiejscowienie i ma wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników poszczególnych partii budynku. Zaprojektowano ją z uwzględnieniem jeszcze jednego czynnika - wpływu na środowisko naturalne. W projekcie do maksimum wykorzystane zostaną pasywne metody ograniczania emisji CO2 - odpowiednie wykorzystanie cienia, odzyskiwanie wody, naturalna wentylacja i korzystanie ze światła dziennego - materiały służące do wykończenia wnętrz też będą ekologiczne - całość ma sprawić że będzie to najbardziej przyjazny dla środowiska budynek w Indiach.

Skomentuj:

Superekologiczna wieża w Indiach