Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielka stacja

mapel

Prawdopodobnie już niedługo panorama San Francisco wzbogaci się o kolejny wieżowiec. W biznesowej dzielnicy miasta planowane jest powstanie kompleksu Transbay Transit Center. Jego zwieńczeniem ma być 400-metrowa wieża otoczona wielkim ogrodem.

Projekt został wyłoniony w wyniku konkursu, który zorganizował inwestor - Transbay Joint Powers Association. Na obecnym etapie toczą się już negocjacje z wykonawcami: firmą Hines i pracownią Transbay Joint Powers Association.

Sercem projektu ma być rozległy ogród, który będzie rósł na dachu niższej części budynku. Będzie on połączony z parkiem miejskim, co sprawi, że kompleks będzie mocniej powiązany z tkanką miejską.

W wieży mieścić się będzie 600 tysięcy metrów powierzchni biurowej. Projekt opiera się na najnowocześniejszych osiągnięciach w dziedzinie ekologii i budownictwa. Gerald D. Hines twierdzi nawet, że budynek będzie najwspanialszym w San Francisco i stanie się wzorcem dla kolejnych projektów. Z kolei architekt Cesar Pelli twierdzi, że projekt będzie miał wielki wpływ na wizerunek miasta i komfort życia w nim. Czy te opinie nie są na wyrost - pokaże przyszłość.

 

Skomentuj:

Wielka stacja