Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozpikselowany blob

gabkun

Rozpikselowany Blob - oto, jak Bjarke Ingels Group (BIG) widzi swój model kompleksu mieszkalnego w Kopenhadze wykonany z klocków lego, który został zaprezentowany na New York's Storefront for Art and Architecture . Wystawa trwa do końca listopada.

lego
zdjęcie za ICONEYE

 

Model w skali 1:50 wykonano z 250 000 klocków. Tworzy on serię apartamentów-wieżowców, z terenami zielonymi i przestrzeniami rekreacyjnymi. Ten kompleks planowany jest w jeden z kopenhaskich dzielnic.

 


Bjarke Ingels opisuje projekt, a w szczególności jego inkarnację lego, jako hołd dla powojennego, kopenhaskiego budownictwa mieszkaniowego z prefabrykatów. ''W Danii po drugiej wojnie państwo dotowało budownictwo, a architektura z wolna degenerowała się w stronę modularnych prefabrykowanych betonowych form.'' - mówi Ingels. ''Chodzi nam o to, że przecież kiedyś na Kopenhagę mówiono: miasto wież. Chcemy wykorzystać dobre intencje socjalizmu, które niestety sporo nas kosztowały, i stworzyć swego rodzaju hybrydę.''

 

Kopenhaga - projekt BIG

big.dk

 

Nawet w Legolandzie różnorodność architektoniczna jest rzeczą bardzo ważną, dlatego autorzy projektu poprosili różne osoby żeby same wybrały i umieściły w projekcie różne ludziki lego, żeby nadać mu więcej osobowości. ''Mamy nagiego ludzika lego, który się opala, mamy architektów, marynarzy i jednego staruszka'' - opowiada Ingels.

 

Tak się składa, że jednym z inwestorów projektu jest firma Ferrari, której salon będzie się mieścił w kopenhaskim projekcie. ''Dlatego w naszym projekcie lego w piwnicy mamy też sporo samochodów Ferrari - to całkiem fajne!''

 

Kopenhaga - projekt BIG

big.dk

Skomentuj:

Rozpikselowany blob