Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niższa wersja wieżowca Korona Tower z Poznania

ucho

Trwają prace nad projektem wieżowca , który w ciągu najbliższych dwóch lat ma stanąć między al. Niepodległości, ul. Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki w Poznaniu.

 

Wiadomo już, że budynek głośnego amerykańskiego architekta będzie miał 105 m wysokości, 31 pięter, a w środku ponad 27 tys. m kw. przeznaczonych pod luksusowe apartamenty, punkty usługowe oraz parkingi. W tej chwili trwa ustalanie szczegółów projektu.

 

Na zakończonych 14 marca największych w Europie Targach Nieruchomości w Cannes inwestor (poznański deweloper Wechta) prezentował projekt. Do Cannes na moment zawitał także samDaniel Libeskind . Zostawił krótką dedykację pod swoim projektem: "Historyczne miasto Poznań zasługuje na wieżę, która jest jedyna, unikalna w skali światowej i ma swoje korzenie w historii..." - napisał w niej.

 

Korona Tower Daniela Libeskinda

 

 

Warto przypomnieć, że w pracowni Libeskinda powstały dwa projekty poznańskiego wieżowca: wersja wyższa i niższa. Tę pierwotną (wyższą) prezentujemy dziś na wizualizacji. Inwestor (Wechta) starał się o pozwolenie na 148-metrowy budynek. A ponieważ Korona Tower znajdzie się w strefie nalotu na lotnisko - wymagane było pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. ULC jednak odrzucił wniosek Wechty, argumentując swoją decyzję względami bezpieczeństwa. Na wszelki wypadek w pracowni Libeskinda powstała także koncepcja niższego, 105-metrowego budynku. I właśnie ta będzie realizowana.

 

 

Sylwia Wilczak, Marta Tylenda

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Skomentuj:

Niższa wersja wieżowca Korona Tower z Poznania