Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Umeblowany Wrocław

mapel

AMS w 2006 roku zrealizował we Wrocławiu pierwszy kompleksowy projekt z zakresu mebli miejskich. Wyposażono śródmiejski pasaż handlowy - ulicę Oławską - w komplet mebli o oryginalnym, nowoczesnym designie. 

Fot. AMS
Fot. AMS

 

pas

 

Ustawiono ławki z siedziskami z drewna tekowego, pomiędzy nimi kwietniki z kompozycjami roślin, kosze oraz nośniki reklamowe typu citylight poster (CLP). U wlotu ulicy stanął podświetlany słup reklamowy.

 

pas

 

Citylighty poza funkcją reklamowo-informacyjną służą jako podstawy do precyzyjnych, satelitarnie sterowanych zegarów. Nasadzenia w gazonach zaplanowane są dwa razy w roku, dzięki czemu w każdym sezonie nowe rośliny będą uatrakcyjniały zakupy i wypoczynek na Oławskiej.

 

pas

 

?Przestrzeń publiczna wymaga odpowiedniego traktowania. Reklama zewnętrzna ma tu do odegrania szczególną rolę. Nośniki reklamowe dobrze wkomponowane w miejski krajobraz służą nie tylko przekazowi informacji ale pozytywnie wpływają na wizerunek miasta. Realizacja zagospodarowania ulicy Oławskiej we Wrocławiu pokazuje jak skutecznie łączyć wygodę mieszkańców i kształtowanie przestrzeni miejskiej z reklamą. Mamy nadzieję, że takich projektów będzie w Polsce przybywać. Dla ich realizacji potrzebne jest korzystanie w większym stopniu z możliwości, jakie daje ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym." - mówi Marek Kuzaka, wiceprezes zarządu AMS.

 

pas

 

Nasza inwestycja jest efektem rozstrzygniętego wiosną 2006 roku konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta. Wyboru projektu dokonał Architekt Miasta Wrocławia Dyr. Piotr Fokczyński przy współudziale konserwatora miejskiego Katarzyny Hawrylak-Brzezowskiej. Wszystkie postawione nośniki zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce. Jest to efekt kooperacji kilku producentów, których prace nadzorował dział techniczny AMS. Poza inwestycją w małą architekturę zobowiązaliśmy się do utrzymywania wszystkich jej elementów przez dwa lata. W zamian - przez dziesięć lat - będziemy mogli prowadzić działalność reklamową na zainstalowanych panelach.

 

pas

 

Skomentuj:

Umeblowany Wrocław