Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs Bramy Kraju rozstrzygnięty

red

Gdynia zwyciężyła w konkursie Bramy Kraju na najlepsze meble miejskie! Nagroda publiczności od internautów BRYŁY powędrowała do Rzeszowa.

Gdynia - Bulwar Nadmorski
Gdynia - Bulwar Nadmorski
Gdynia - Bulwar Nadmorski

 

 

Projekt zagospodarowania bulwaru nadmorskiego i przylegającego do niego placu zabaw na gdyńskiej plaży Śródmieście zwyciężył w konkursie Bramy Kraju na najlepszą zrealizowaną inwestycję w zakresie wyposażenia przestrzeni publicznej w meble miejskie. Ponadto, ze względu na wysoki poziom konkursu wyróżniono: Gdynię, Kraków i Szczecin. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Polską Organizację Turystyczną zdobył ?Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema " w Krakowie.

 

 

Drugie miejsce przyznano Warszawie za projekty mebli miejskich z Krakowskiego Przedmieścia , które ozdobiły zabytkowy trakt po jego rewitalizacji. Trzecią nagrodę zdobył Rzeszów za realizację projektu trasy turystycznej wraz z Rynkiem Staromiejskim .

 

 

Jurorzy przyznali dodatkowo aż trzy wyróżnienia. Pierwsze przypadło ponownie Gdyni, tym razem za umeblowanie ulicy Świętojańskiej z Placem Kaszubskim . Uznanie zyskały także: Kraków za umeblowanie Placu książąt Czartoryskich i Placu Wszystkich Świętych oraz Szczecin - za artystyczny i ekologiczny projekt ?15 ławeczek na 15-lecie".

 

 

Bogna Świątkowska, jurorka i prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana podkreśla, że konkurs premiował wszystkie elementy, które ułatwiają i uprzyjemniają przebywanie w przestrzeni miejskiej. - Staraliśmy się oceniać przede wszystkim jakość zaproponowanych rozwiązań, szczególnie premiując oryginalność projektów i konsekwencję z jaką przestrzeń została umeblowana.

 

 

Swoją nagrodę przyznali także internauci i czytelnicy. W plebiscycie serwisu Bryla.pl zwyciężył Rzeszów i ?Trasa turystyczna z Rynkiem Staromiejskim ". Natomiast czytelnicy dziennika ?Metro" jako swojego faworyta wskazali Przemyśl i jego inwestycję: ul. Franciszkańska i Pl. Niepodległości .

 

Trasa turystyczna z Rynkiem Staromiejskim w RzeszowieTrasa turystyczna z Rynkiem Staromiejskim w Rzeszowie - Nagroda Publiczności przyznana przez internautów BRYŁ.

 

 

 

źródło: bramykraju.pl

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Miasto jest dla ludzi

 

 

Gdynia dobrze umeblowana

 

 

Rzeszów dobrze umeblowany 

 

Skomentuj:

Konkurs Bramy Kraju rozstrzygnięty