Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Awangarda jutra?" w Katowicach

red

Wystawa "Awangarda jutra?" powraca w nowym wydaniu. Tym razem, przybierze formę bezpośredniej interakcji z odbiorcą. Wystawa rozpocznie się już 7 lutego w Katowicach

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz klubokawiarni KATO. Ciąg wykładów pod hasłem „Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi przedstawia: Awangarda Jutra?” zostanie zainaugurowany 7 lutego w KATO wystąpieniem Mateusza Adamczyka i Agaty Woźniczka z biura projektowego BudCud.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. Pierwszą stanowić będzie prezentacja dokonań twórcy, który przez pryzmat własnego doświadczenia odnosić się będzie do własnej wizji architektury, starając się przy tym wyjaśnić odbiorcom czym dla niego jest architektura, jaką rolę powinna pełnić i w którym kierunku ma się rozwijać. Drugą partię w całości wypełniać będzie dyskusja ze słuchaczami w szerszym kontekście społeczno-kulturowej analizy roli architekta.

W ramach cyklu inspirowanego wizją ekspozycji, orbitować będziemy wokół zasadniczych kwestii poruszanych przez projektantów biorących udział w trzech kolejnych edycjach "Awangardy jutra?" Graficzny znak zapytania postawiony w tytule wystawy wprowadza dyskurs we współczesny odbiór sztuk projektowych, pobudza do refleksji i stawiania odważnych pytań. Co dwumiesięczne spotkania z architektami i designerami współtworzącymi ekspozycję będą okazją do analizowania kondycji młodej polskiej architektury.

BudCud:

BudCud to biuro tworzące projekty w dziedzinie architektury i urbanistyki. Biuro BudCud zostało założone w 2007 roku przez Mateusza Adamczyka i Michała Paleja, od 2010 roku biuro kierowane jest przez Mateusza Adamczyka i Agatę Woźniczka. Ich projekty to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. Proces projektowy wewnątrz biura oparty jest o ciągły proces (ewolucje) bazowego modelu określonego przez to co zastane (kontekst), ale i przez to co ulotne (marzenie). Opracowania będące rezultatem takiego procesu wykraczają poza utarte ramy. Jak sami mówią „charakteryzuje nas optymistyczne podejście do kontekstu wewnątrz którego tworzymy. Nie wynika ono jednak z naszej naiwności lecz z przekonania, że otaczający nas świat to wspaniały i wielowątkowy organizm, a architektura może być jego integralną częścią”. Obecnie BudCud działa w Krakowie i Warszawie. www.budcud.org

Awangarda Jutra?

07.02.2013, godz. 18:00

klubokawiarnia KATO

ul. Mariacka 13, Katowice

designcentre.pl kato.shwrm.com

kontakt: michalkubieniec.kato@gmail.com

Patroni medialni: Fundacja Napraw Sobie Miasto, Stowarzyszenie Moje Miasto, Dziennik Naszemiasto, Serwis BRYŁA.pl, Design Silesia.

    Więcej o:

Skomentuj:

"Awangarda jutra?" w Katowicach