Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw [KONKURS ARCHITEKTONICZNY]

red

We wtorek 4 czerwca ogłoszono konkurs architektoniczny na rewitalizację Rotundy, jednego z symboli Warszawy

Logo projektu (kolaż)
Logo projektu (kolaż)
kolaż red

To już siódma edycja międzynarodowego konkurs architektonicznego Changing The Face. W tym roku konkurs poświęcony będzie warszawskiej Rotundzie. Jego organizatorami są: PKO Bank Polski, DuPont, Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polish Green Building Council i Architizer.com. Konkurs potrwa do 28 listopada tego roku.

Logo projektu (kolaż)kolaż red

Jego celem jest uzyskanie projektu odnowy jednego z symboli współczesnej Warszawy, jakim jest budynek Rotundy, oraz stworzenie przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej o jak najwyższym standardzie użytkowym i estetycznym, integrującej budynek Rotundy z jej otoczeniem.

Ogłaszany dzisiaj konkurs jest efektem wyjątkowej i wielomiesięcznej współpracy pomiędzy firmami prywatnymi, organizacjami społecznymi, środowiskiem architektów, przedstawicielami władz Warszawy i wszystkimi zainteresowanymi przyszłością Rotundy. Dwa lata temu, rozpoczynając rozmowy z PKO Bankiem Polskim, ustaliliśmy, że wszystkie etapy projektu będą transparentne. Powstał wyjątkowy projekt i dzisiaj wchodzimy w jego kolejną fazę. Architekci na całym świecie będą mieli szansę zaproponować rozwiązanie lokalnego warszawskiego problemu - powiedział Włodzimierz Soboń, Dyrektor ds. Programów Strategicznych firmy DuPont.

PKO Bank Polski zdecydował o przeznaczeniu części powierzchni budynku na funkcje społeczne. Funkcje te zostały wskazane w przeprowadzonych konsultacjach społecznych, które odbyły się w dniach 18 kwietnia - 11 maja 2013 roku. Wyniki konsultacji pokazują, że Rotunda powinna stać się wielofunkcyjnym miejscem pozwalającym na spędzenie kilku-kilkunastu minut w okolicy i samym budynku, a następnie udanie się do innych lokalizacji w mieście. Oferta Rotundy nie powinna być jednostajna, wpisywać się w rytm miasta, a funkcje i treści obecne w Rotundzie powinny ciągle się zmieniać, tak by ona sama stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez warszawiaków.

Raport podsumowujący konsultacje społeczne znajduje się na stronie:

www.rotunda2013.pl

Wszyscy uczestnicy tegorocznego „Changing The Face” zmagać się będą z zadaniem konkursowym, jaki postawili przed nimi organizatorzy. W obu etapach konkursu rozwiązania konkursowe prac powinny uwzględniać zastosowanie kluczowych tzw. zielonych rozwiązań, które mogą się przyczynić do uzyskania certyfikacji typu LEED, BREEM, czy też DGNB. Rozwiązania projektowe powinny również uwzględnić zastosowanie co najmniej trzech z sześciu proponowanych rozwiązań materiałowych firmy DuPont.

HARMONOGRAM KONKURSU:

Etap I

Start konkursu 4 czerwca 2013

Otwarcie rejestracji 4 czerwca 2013

Zamknięcie rejestracji 15 lipca 2013 23:59 CET

Zakończenie przyjmowania prac 19 sierpnia 2013 23:59 CET

Ogłoszenie wyników I etapu konursu 29 sierpnia 2013

Etap II

Zakończenie przyjmowania prac 7 listopada 2013 23:59 CET

Ogłoszenie wyników 28 listopada 2013

Ceremonia wręczenia nagród 28 listopada 2013

JURY:  Andrzej Bulanda, Konrad Kucza-Kuczyński, Michał Łojewski, Tomasz Marszałł, Maciej Miłobędzki, Marcin Mostafa, Grzegorz Piątek, Rafał Schurma, Włodzimierz Soboń, Aleksandra Wasilkowska.

Pierwsza nagroda: 50,000 PLN oraz realizacja projektu

Konkurs jest anonimowy. Jury pozna nazwiska zwycięzców dopiero po wyłonieniu najlepszych projektów.

Rejestracja, regulamin, materiały konkursowe znajdują się na stronie konkursu: www.ChangingTheFace.com

 

Harmonogram projektu:

 

Changing the Face - harmonogram projektu

WWW.ROTUNDA2013.PL>

Skomentuj:

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw [KONKURS ARCHITEKTONICZNY]