Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Weekend Architektury w Gdyni

red

W ostatni weekend sierpnia w Gdyni odbędzie się III Weekend Architektury. Organizatorzy zapraszają miłośników modernizmu, współczesnej architektury i miejskiej przestrzeni

Plakat III edycji Weekendu Architektury
Plakat III edycji Weekendu Architektury
źródło: weekendarchitektury.pl

Jest to już III edycja imprezy, która ma na celu popularyzację gdyńskiego modernizmu i wzbudzenie wśród mieszkańców zainteresowania architekturą oraz estetyką miejskiej przestrzeni. W tym roku część wydarzeń odbędzie się w tzw. InfoBoxie - nowoczesnym pawilonie informacyjno-wystawienniczym, który powstał przy ul. Świętojańskiej na początku roku.

06.06.2013 Gdynia , Infobox na skrzyzowaniulic Swietojanskiej i 10 lutego . Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Goście podczas Weekendu będą mogli uczestniczyć w wielu bezpłatnych wydarzeniach. Szczególnie ciekawie zapowiada się  tzw. Archi Prelekcja, w ramach której architekci, historycy oraz eksperci urbanistyki poruszą wiele architektonicznych zagadnień. Prelekcje te połączone zostaną z panelem dyskusyjnym. Tegoroczną nowością Weekendu Architektury będą prezentacje młodych, trójmiejskich architektów. Blok ten skupiony został pod nazwą "młodzi na start".

W ramach imprezy odbędą się też Archi Spacery, które obejmą Gdyński Szlak Modernizmu, Trasy Współczesnej Architektury Gdyni oraz spacery tematyczne, które skierowane zostały głównie do fanów fotografii i rysowników. Weekendowi towarzyszyć będą liczne wystawy poświęcone architekturze miasta oraz najlepszym projektom z całego świata, które zostały zrealizowane w 2012 r. Wart odwiedzenia z pewnością będzie punkt Archi Czytelnia, który zaoferuje polską i zagraniczną prasę architektoniczną. BRYLA.pl jest patronem medialnym wydarzenia już od jego I edycji.

 

 

Weekend Architektury, Gdynia

21-25 sierpnia 2013

więcej informacji na:

weekendarchitektury.pl

Skomentuj:

Weekend Architektury w Gdyni