"Błądzić jest rzeczą" [WYSTAWA]

red

W tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wystawa, na której zobaczyć będzie można przedmioty powstałe w wyniku ludzkiego błędu.

'Błądzić jest rzeczą' - Nienormatywna wystawa dizajnu w tarnowskim BWA
'Błądzić jest rzeczą' - Nienormatywna wystawa dizajnu w tarnowskim BWA
materiały prasowe

Błądzić jest rzeczą” w BWA w Tarnowie pokazuje, jak  niestandardowo działa "błąd", który w procesie twórczym niemal zawsze utożsamiany jest z czymś wadliwym i nieprzydatnym. Błędy te często jednak przyczyniły się do powstania czegoś innowacyjnego i ładnego. Wystawa będzie zatem doskonałą okazją do tego, by przyjrzeć się historii produkowanych rzeczy oraz zajrzeć w ich prawdopodobną przyszłość. Kuratorkami wystawy są Katarzyna Białousz i Anna Theiss.

W ramach wystawy pokazana będzie między innymi ceramika projektu Kariny Marusińskiej - która w twórczy sposób wykorzystuje błędy powstałe w procesie produkcji przemysłowej i składowania. Obok niej zobaczyć będzie można przedmioty, do których wyglądu przyzwyczailiśmy się nie wiedząc, że za ich powstaniem stoi pomyłka, a nie świadome projektowanie. W tym miejscu ważnym eksponatem będą nożyczki Fiskars, których obecny wygląd zdeterminowała właśnie przypadkowa decyzja.

Sercem wystawy „Błądzić jest rzeczą” jest prezentacja dwóch prac wyłonionych w konkursie na komentarz odnośnie błędu w dizajnie. Konkurs, przeprowadzony w połowie roku adresowany był do projektantów i artystów.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 6 grudnia (godzina 18:00) i oglądać ją będzie można do 26 stycznia przyszłego roku. Więcej informacji na stronie tarnowskiego BWA tutaj. Wystawa jest częścią 10. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

„Błądzić jest rzeczą” - Nienormatywna wystawa dizajnu w tarnowskim BWA materiały prasowe

Skomentuj:

"Błądzić jest rzeczą" [WYSTAWA]