Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Arena Design w Poznaniu [WYKŁADY]

red

We wtorek 18 lutego rusza kolejna edycja Arena Design. To prawdziwe święto wielbicieli architektury i wzornictwa

Blue Planet - Oceanarium w Kopenhadze
Blue Planet - Oceanarium w Kopenhadze
Fot. Adam Mork

Arena Design to idealna okazja by poznać designerów, projektantów i architektów. Będzie to już szósta edycja tej poznańskiej imprezy. W ramach licznych warsztatów, wystaw, wykładów i paneli dyskusyjnych będzie można poznać najnowsze trendy, które zaprezentują polscy i zagraniczni projektanci. Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi Arena Design ruszają we wtorek 18 lutego. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza szczególnie na kilka wydarzeń, które będą towarzyszyć tegorocznym Targom:

Wtorek 18 lutego:

14.45 - 16.30 - wykład: "Material World" wygłosi Kasper Guldager Jorgensen z pracowni 3XN

Podczas swojego wykładu pt. "MATERIAL WORLD: Jak pająki i grzyby mogą inspirować budynki przyszłości?" opowie o poszukiwaniu nowych materiałów, o tym jak w przyszłości zmienić mogą one architekturę.

Pracowni 3XN przyświeca idea, że każdy nowo zaprojektowany i zrealizowany budynek powinien zawsze wnosić nowe, świeże idee i wartości do życia człowieka i otoczenia miejskiego. Koncepcje, nad którymi pracują duńscy architekci, zdobywają prestiżowe nagrody na całym świecie. Jedna z ich najnowszych realizacji - oceanarium Blue Planet w Kopenhadze, w 2013 roku zdobyła nagrodę na Światowym Festiwalu Architektury (WAF) w kategorii budynki ekspozycyjne.

Inne warte uwagi wydarzenia to:

Czwartek 20 lutego:

18.00 - 19.00 - wykład: "Architektura pomiędzy mimesis a abstrakcją" wygłosi Krzysztof Ingarden

Piątek 21 lutego:

12.00 - 13.00 - wykład: "Zmysł słuchu w sztuce i architekturze" wygłosi Katarzyna Krakowiak

13.00 - 14.00 - wykład: "Suck my building - seksualność architektury wg. ARCHITECTURE SNOB" wygłoszą Tomasz Malkowski i Marcin Szczelina

 

Wszystkie wystąpienia odbędą się w Pawilonie nr 5 na Scenie FORUM.

 

Plakat

Więcej informacji na oficjalnej stronie Targów arenadesign.pl

Skomentuj:

Arena Design w Poznaniu [WYKŁADY]