Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Brutal z Krakowa" bohaterem Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz

red

To już trzecia edycja krakowskiego Biennale. Wydarzenie odbędzie się na początku marca, a tematem przewodnim stanie się brutalistyczna bryła Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, zlokalizowana przy krakowskich Plantach.

Biennale architektury wnętrz to impreza, podczas której projektanci i studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych mogą wspólnie zastanawiać się nad rolą architektury wnętrz w kontekście miasta.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczestnicy Biennale będą mogli między innymi wziąć udział w konferencji naukowej, zobaczyć pokonkursową wystawę prac studenckich. Na wydarzenie będzie można przyjść z dziećmi, dla najmłodszych zorganizowane zostaną specjalne warsztaty.

Wernisaż, podczas którego po raz pierwszy zostaną zaprezentowane najlepsze prace finalistów konkursu studenckiego „Space reloading” odbędzie się 6 marca 2014 roku, o godzinie 19.00, w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wystawę będzie można oglądać do 16 marca.

Tematem konkursu projektowego była szeroko rozumiana architektura Bunkra Sztuki w Krakowie*. Studenci mieli za zadanie podejść do architektury modernistycznej i jej funkcji w sposób nowatorski i wizjonerski. Konkurs ogłoszony został w trzech kategoriach (open space, space of architecture oraz space in detail). Wśród projektów będzie można oglądać min. adaptacje dachu Bunkra na potrzeby wielofunkcyjnego miejsca do realizacji projektów artystycznych.

A już 7 marca odbędzie się konferencja naukowa z udziałem artystów, teoretyków, projektantów architektury wnętrz oraz studentów wyższych uczelni artystycznych i projektowych.

III Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz

Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

pl. Szczepański 3a, Kraków

Wernisaż wystawy - 6 marca o godz. 19.00 /czwartek/.

Wystawa pokonkursowa - od 7 do 16 marca

Konferencja naukowa - 7 marca od godz. 10.00-18.00 /piątek/

więcej informacji na stronie bunkier.art.pl

*Budynek Bunkra Sztuki powstał w połowie XX wieku. Już od początku znajdowało się w nim Biuro Wystaw Artystycznych. Architektką Pawilonu Wystawowego otwartego przy krakowskich Plantach w 1965 roku była Krystyna Tołłoczko-Różyska (1909-2001). Był to jeden z pierwszych w Polsce obiektów zbudowanych wyłącznie dla celów eksponowania sztuki nowoczesnej po II Wojnie Światowej.

    Więcej o:

Skomentuj:

"Brutal z Krakowa" bohaterem Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz