Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drugie życie modernistycznej ikony Wrocławia? [KONKURS]

red

Ten ideowy konkurs ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić z budynkiem, który swoje najlepsze lata ma już za sobą. Bohaterem konkursu jest modernistyczne Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

Budynek Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
Budynek Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
źródło: reachtywacja.wordpress.com

Budynek Wydziału Chemii uniwersytetu we Wrocławiu lata świetności ma już dawno za sobą. Przed rokiem publikowaliśmy wywiad, w którym architekt Zbigniew Maćków określa audytorium mianem "najlepszego budynku wzniesionego w powojennej Polsce" (czytaj tutaj). Jeszcze niedawno los budynku był niepewny.

Do władz Uniwersytetu docierały sygnały od różnych instytucji, które domagały się wprowadzenia szybkich zmian, aby obiekt mógł ciągle funkcjonować. Straż pożarna żądała, aby zerwane zostały podwieszane sufity i drewniane panele, sanepid wskazywał, że konieczna jest wymiana instalacji wentylacyjnej, sama zaś uczelnia narzekała, że audytorium w swojej funkcjonalności nie odnajduje się we współczesnych realiach - zamiast dwóch dużych sal powinny powstać cztery mniejsze.

W serwisie Facebook powstała strona "Audytorium Chemii - ACH Wspieramy", która skupia miłośników i obrońców gmachu, którzy obawiają się, że modernistyczny budynek straci swój oryginalny wygląd.

Budynek Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiegoźródło: reachtywacja.wordpress.com

Teraz okazuje się, że jest szansa, aby budynek odzyskał swój dawny blask. Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej adaptacji budynku Audytorium na nową funkcję zorganizowany został we współpracy Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Arachitektury OSSA oraz Fundacji Jednostka Architektury.

Organizatorzy szukają ciekawego pomysłu nie tylko na to co można w przyszłości organizować w budynku, ale również w jego bezpośrednim otoczeniu. Konkurs skierowany jest do studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich kierunków projektowych i konserwatorskich.

Prace należy przesyłać do 27 kwietnia tego roku. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu reachtywacja.wordpress.com.

 

ZDJĘCIA>>

 

c

Skomentuj:

Drugie życie modernistycznej ikony Wrocławia? [KONKURS]