Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs na Pawilon Polski EXPO 2015. Wnioski do 24 kwietnia!

red

Trwają poszukiwania godnego następcy dla słynnego polskiego Pawilonu EXPO 2010 z Szanghaju. Zgłaszać można się już tylko do 24 kwietnia!

EXPO 2015 odbędzie się w Mediolanie
EXPO 2015 odbędzie się w Mediolanie
Logo EXPO 2015

Konkurs ogłosiła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Uczestniczący w nim architekci będą musieli zaprojektował bryłę pawilonu, wewnętrzną ekspozycję i opracować plan zagospodarowania terenu, który bezpośrednio przylega do pawilonu.

Oczekujemy, że autorzy nadesłanych prac twórczo rozwiną założenia polskiego udziału w EXPO 2015 opisane w Koncepcji Programowej przyjętej przez Radę Ministrów RP, która jest osią prezentacji zarówno programu gospodarczego, jak i kulturalnego - powiedział Sławomir Majman, prezes Zarządu PAIiIZ S.A. i Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2015.

Wystawa Światowa EXPO 2015 odbędzie się w Mediolanie. Patronem merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. Przewodniczącym Sądu Konkursowego jest arch. Włodzimierz Mucha, wiceprezes Zarządu Głównego SARP. Sąd będzie oceniał prace kierując się trzema głównymi kryteriami: oryginalnością i atrakcyjnością zaproponowanych rozwiązań, trafnością doboru środków wyrazu oraz kosztami i terminem realizacji, które muszą być zgodne określonymi w regulaminie.

Polski Pawilon stanie w centralnej części terenów wystawienniczychPolski Pawilon stanie w centralnej części terenów wystawienniczych

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać w siedzibie PAIiIZ S.A. do 24 kwietnia 2014r. do godz. 15.00, zaś prace konkursowe - do 21 maja 2014 r. do godz. 15.00.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 maja 2014 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie paiz.gov.pl

Skomentuj:

Konkurs na Pawilon Polski EXPO 2015. Wnioski do 24 kwietnia!