Miejscy ogrodnicy wkraczają do akcji! Rozmowy o mieście cz. 3.
To już trzecie spotkanie z cyklu "Jeszcze będzie przepięknie". Tym razem będzie poświęcone tym co lubimy najbardziej, czyli miejskiej partyzantce ogrodniczej. Zapraszamy! Start 6 maja o godzinie 19:00 w Barze Studio


Miejska partyzantka ogrodnicza - wysadzać czy nagradzać?
Ogrodnicza partyzantka miejska to bardzo młode zjawisko, ale jest o nim coraz głośniej. Aktywiści, często anonimowi, zaczynają zagospodarowywać tereny zielone, z którymi miasto sobie nie daje rady, o których zapomina albo zaniedbuje. Sadzą kwiaty i pomidory w centrum miasta, urządzają zieleń na opuszczonych działkach, nocą rzucają w trawniki bombami z nasion.
Czy ogrodniczą partyzantkę warto usankcjonować, selekcjonować i wspierać dobre projekty? Czy należy ją wspierać tak, jak miasto wspiera działalność fundacji i stowarzyszeń na innych polach poprzez konkursy grantowe i inne formy współpracy? A może partyzantów ignorować? Zabraniać, przeganiać, karać? Skąd w ogóle bierze się energia do uprawiania ogrodniczej partyzantki? Co dalej z zieloną energią społeczną? Czy to już czas, by wysadzić miasto kwiatami?
Nad tymi problemami oraz pytaniami pochylą się: duet artystyczny Kwiatuchi, czyli Marta i Kwiatek, Jarosław Jóźwiak z Cemtrum Komunikacji Społecznej oraz Grzegorz Młynarski, socjolog, właściciel firmy Kwiatki i Bratki.
Na koniec debaty przewidziany jest czas na pytania od publiczności.
Zachęcamy do aktywnego udziału!
Prowadzenie: Agnieszka Obszańska, Polskie Radio Trójka
- Więcej o:
- miasto
Koniec z betonowymi miastami. Miejscy ogrodnicy wkraczają do akcji!
Zielona Stolica Europy 2013: tramwaje, rowery i mądra architektura
Aleksandra Wasilkowska: "Nie regulujmy wszystkiego na siłę, bazary są potrzebne" [WYWIAD]
Jak naprawić miasto? Oryginalnych pomysłów nie brakuje!
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych w Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach
Futurystyczne podziemne przejście łączące stację metra Rondo Daszyńskiego z kompleksem The Warsaw HUB gotowe. To projekt Massive Design
Wieżowiec z modułów-kontenerów, idea wertykalnego miasta na nowo
Pierwszy Hub Mobilności w Polsce powstanie na warszawskim Slużewcu. To nowoczesny parking dla pojazdów współdzielonych