Zaprojektuj gdyńskie mieszkanie czynszowe [KONKURS]

red

W ostatni weekend sierpnia odbędzie się w Gdyni IV Weekend Architektury. Organizatorzy przygotowali konkurs na projekt wnętrza mieszkania inspirowanego gdyńskim modernizmem

Weekend Architektury w Gdyni
Weekend Architektury w Gdyni
plakat

W ramach Weekendu Architektury zorganizowanych zostanie kilkanaście otwartych wydarzeń, które skierowane są do miłośników architektury, urbanistyki i dizajnu. Uczestniczyć w nich mogą mieszkańcy i turyści.

Ważnym elementem wydarzenia będzie konkurs pt. "Gdyńskie Mieszkanie Czynszowe". Konkurs ma na celu wyznaczyć nowe koncepcje w zakresie projektowania ekonomicznych i nowoczesnych mieszkań socjalnych. Organizatorzy zachęcają uczestników do nawiązywania w swych projektach do przedwojennego ruchu spółdzielni TBS. Wnętrza mieszkań mają nawiązywać także do gdyńskiego modernizmu.

Zależy nam, by projektanci uwzględnili również czynnik ekonomiczny projektów, proponując rozwiązania „na każdą kiesę”, sięgając po elementy wykończenia wnętrz krajowych producentów oraz dbając o trwałość realizowanych projektów i elementów wyposażenia - opisują organizatorzy.

Uczestnicy konkursu mogą zaprojektować mieszkanie o dowolnym kształcie, jego powierzchnia powinna mieścić się w granicach 40-50 m kw. Budżet na jego aranżację od stanu deweloperskiego powinien zmieścić się w kwocie 60 tys. zł.

Jak w poprzednich edycjach, chcielibyśmy także, by każde mieszkanie miało swoją „opowieść”, przedstawiającą dla kogo ma być ono przeznaczone np. rodzina z trójką dzieci, żona marynarza - dodają organizatorzy.

Przegląd prac będzie polegał na prezentacji koncepcji w formie dwóch plansz - wizualizacji, plus dodatkowej planszy z opisem projektu oraz pracowni. Plansze zostaną wydrukowane na koszt organizatora przeglądu.

Zwycięzca konkursu otrzyma 750 zł oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Drugie miejsce zostanie nagrodzone rejsem do Szwecji dla dwóch osób.

Więcej informacji na stronie weekendarchitektury.pl

Skomentuj:

Zaprojektuj gdyńskie mieszkanie czynszowe [KONKURS]