Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Weekend architektury w Gdyni [PROGRAM]

red

Weekend Architektury odbędzie się w dniach 28-31 sierpnia. Będzie to już IV edycja wydarzenia

Weekend Architektury w Gdyni
Weekend Architektury w Gdyni
materiały prasowe

Weekend Architektury ma na celu popularyzację gdyńskiego modernizmu. Organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń, w których uczestniczyć mają nie tylko mieszkańcy Gdyni, ale także przyjezdni turyści. Celem Weekendu Architektury jest popularyzacja gdyńskiego modernizmu i wzbudzenie wśród mieszkańców zainteresowania architekturą oraz estetyką miejskiej przestrzeni.

Już tradycyjnie na Weekend złoży się cykl wydarzeń i imprez. Wszystkie propozycje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Co istotne, są one bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

Ideą przewodnią tegorocznego Weekendu jest hasło "Na styku architektury". Odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych, podczas których poruszone zostaną kwestie społeczne, kulturowe i gospodarcze, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na nowo powstającą architekturę miasta, jej rozwój i planowanie przestrzenne. Poruszony zostanie także wątek rewitalizacji postindustrialnych obszarów miast.

Ważnym punktem dyskusji będą m.in. prezentacje architektów i urbanistów dotyczące obecnie realizowanych oraz planowanych projektów architektonicznych na terenie Gdyni, Gdańska i całej Polski.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Portal BRYŁA.pl jest jego patronem medialnym. Więcej informacji na oficjalnej stronie weekendarchitektury.pl

 

Weekend Architektury w GdyniProgram IV Weekendu Architektury. Kliknij, aby powiększyć.

Skomentuj:

Weekend architektury w Gdyni [PROGRAM]