Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rok Jana Gehla w Lublinie. Idą zmiany?

red

Znany architekt przyjedzie do Lublina by podpowiedzieć jak można naprawić miasto

Architekt Jan Gehl
Architekt Jan Gehl
fot. wikimedia.org/gene driskell | licencja CC

Rok 2014 w Lublinie został ogłoszony Rokiem Jana Gehla. Jest to społeczna inicjatywa, która chce w ten sposób zwrócić uwagę na urbanistyczne problemy tego miasta.

Profesor Jan Gehl reprezentuje i wciela w życie wizję miasta, w którą wierzymy: „miasta dla ludzi” i projektowania zorientowanego na człowieka. Wraz z zespołem tworzy on na całym świecie przestrzenie zrównoważone, w których daje się pogodzić interesy różnych użytkowników: pieszych, kierowców, rowerzystów; osób, które gdzieś się spieszą i tych, co chcą posiedzieć i porozmawiać. Ogłosiliśmy Rok Jana Gehla, by oprzeć rozwój miasta o te wartości - mówią inicjatorzy akcji.

Według nich Jan Gehl jak mało kto ma doświadczenie, które pozwala naprawiać miasto i tworzyć w nim miejsca przyjazne różnym użytkownikom, ułatwiające życie, zachęcające do przebywania i korzystania z przestrzeni.

Centralnym punktem Roku będzie wizyta Jana Gehla w Lublinie w dniach 22-24 października2014 r. Z tej okazji zorganizowane zostaną między innymi warsztaty dla urzędników połączone z wizją lokalną miasta oraz otwarty wykład profesora.

 

Rok Jana Gehla w Lublinie

 

Dorobkiem Roku Jana Gehla i jego przedłużeniem jest projekt "Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej”. Projekt ten zmierza do wypracowania i opisania przez mieszkańców wspólnie z władzami miasta najlepszych rozwiązań projektowo-planistycznych dla osób poruszających się po mieście pieszo. W rezultacie powstaną rekomendacje, które pozwolą na wprowadzenie "standardów pieszych" - dokumentu, który będzie służył za pomoc w planowaniu lepszych rozwiązań dla wszystkich mieszkańców.

Więcej informacji o wydarzeniu na oficjalnej stronie rokjanagehla.ulublin.eu

Skomentuj:

Rok Jana Gehla w Lublinie. Idą zmiany?