Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Echa konferencji

red

Była to czwarta edycja wydarzenia. Jej organizatorzy zapraszają już na kolejną

Uczestnicy konferencji w holu głównym Dworca Morskiego
Uczestnicy konferencji w holu głównym Dworca Morskiego
fot. Bogna Kociumbas

Czwarta międzynarodowa konferencja naukowa „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacja” odbyła się w Gdyni dniach 18-20 września 2014 r. Przez dwa dni przeszło 200 uczestników wysłuchało 30 wystąpień na temat teorii i historii architektury modernistycznej, jak również na temat problematyki i działań konserwatorskich.

Trzeciego dnia zaprezentowano wybrane przykłady architektury modernistycznej na terenie Gdyni, poddane w ostatnich latach szeroko zakrojonym pracom konserwatorskim. Szczególne zainteresowanie wzbudził budynek dawnego Dworca Morskiego zaadaptowany na Muzeum Emigracji.

Mimo, że konferencja zakończyła się stosunkowo niedawno, jej organizatorzy już teraz zapraszają na jej kolejną edycję. Odbędzie się ona w 2016 roku. Ci, którzy nie mogą się tego doczekać będą mogli już w 2015 r. zdobyć książkę z artykułami, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji.

 

Poprzednie konferencje odbyły się w latach 2007, 2009 i 2012. Organizatorem cyklu konferencji jest Miasto Gdynia, a współorganizatorem Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Patronat naukowy nad konferencją przyjął Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie i Polski Komitet Narodowy ICOMOS. Portal BRYLA.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj:

Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Echa konferencji