Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najpiękniejsze budynki z cegły. Rusza konkurs Brick Award

red

To już druga, polska odsłona tego międzynarodowego konkursu architektonicznego

Brick Award
Brick Award
Brick Award

Nagroda Brick Award dla najlepszych obiektów architektonicznych wybudowanych z materiałów ceramicznych, przyznawana jest od 10 lat. W 2013 roku po raz pierwszy odbyła się polska odsłona konkursu. Statuetkę polskiej edycji Brick Award wręczono m.in. Krzysztofowi Ingardenowi oraz Jackowi Ewý za Małopolski Ogród Sztuki, Kazimierzowi Łatakowi i Piotrowi Lewickiemu za budynek mieszkalny we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska/Inżynierska), a także Ryszardowi Jurkowskiemu za renowację Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Pisaliśmy o tymtutaj.

Dwa lata temu zdecydowaliśmy się po raz pierwszy na organizację krajowej odsłony konkursu. Otwarta formuła Brick Award, jury składające się z wybitnych specjalistów oraz wsparcie SARP, pozwala na przegląd i wyłonienie najciekawszych, ceramicznych obiektów, zaprojektowanych przez polskich architektów - mówi Klaudia Głowacka, Dyrektor Marketingu w firmie Wienerberger.

Do konkursu zgłaszane mogą być obiekty powstałe po styczniu 2013 r., przy budowie których wykorzystano materiały ceramiczne. Kandydatury można przesyłać do 16 lutego 2015 r. Budynki można zgłaszać w kilku kategoriach: dom jednorodzinny, budynek użyteczności publicznej, dom wielorodzinny, renowacja / adaptacja / przebudowa / rekonstrukcja oraz specjalne / niestandardowe zastosowanie.

Z tych kategorii zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma statuetkę Brick Award 2015 oraz nominację do międzynarodowej edycji konkursu.

Dodatkowo powstała szósta kategoria, stworzona specjalnie z myślą o obiektach, które na razie pozostają tylko w formie projektu. W kategorii "Projekt bez realizacji" przyznane zostaną dwie nagrody. Pierwsza z nich powędruje do architekta, który zgłosi projekt z wykorzystaniem ceramicznych rozwiązań, a druga do studentki lub studenta, którzy mogą zgłaszać projekty przygotowane również w ramach studiów. Nagrodą dla najlepszego adepta architektury jest płatny, dwumiesięczny staż w pracowni Are Stiasny/Wacławek.

POLSKIE BUDYNKI NAGRODZONE W POPRZEDNIEJ EDYCJI KONKURSU>>

Muzeum Armii Krajowej w Krakowieźródło: Brick Award

Jury konkursu składa się z siedmiu osób: prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, arch. Ryszard Jurkowski, arch. Maciej Miłobędzki, arch. Grzegorz Stiasny, Ewa P. Porębska, Piotr Sarzyński oraz Grzegorz Piątek.

Organizatorem Brick Award 2015 jest firma Wienerberger. BRYLA.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj:

Najpiękniejsze budynki z cegły. Rusza konkurs Brick Award