Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Pracownia Miast" Gazety Wyborczej: co zrobić, żeby nasze miasta stały się lepszym miejscem do życia?

red

Jak powinno rozwijać się miasto, żeby mieszkało się w nim wygodnie? Odpowiedzi na te i inne pytania będą poszukiwać uczestnicy warsztatów i konferencji w ramach akcji "Pracownia Miast"

"Pracownia miast" to forum wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Spotkania w ramach tej akcji organizowane są w formie warsztatów i konferencji. Ich uczestnicy opowiadają o wyzwaniach przed jakimi stoją miasta oraz wypracowują rozwiązania problemów.

Już we wtorek, 16 czerwca w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 odbędą się warsztaty, podczas których będzie można posłuchać polityków, biznesmenów, architektów i mieszkańców, którzy opowiedzą o problemach, z którymi spotykają się codziennie w miejscu swojego zamieszkania.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12. Tematem pierwszego spotkania będzie "Zmiana układu komunikacyjnego na przykładzie ul. Ząbkowskiej - Jak przekonać do niej mieszkańców, handlowców i kierowców?". Kolejny warsztat rozpocznie się o godzinie 15:30. Jego uczestnicy będą się starali odpowiedzieć na pytanie: "Jak ma działać lokalne centrum kultury na przykładzie Pałacyku Konopackiego?". Równocześnie trwać będzie trzeci warsztat, który poświęcony będzie współpracy Łodzi i Warszawy w rewitalizacji miasta.

Dzień później w Teatrze Powszechnym przy ul. Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie odbędzie się Konferencja Pracownia Miast: Warszawa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:15. Wstęp na debatę jest bezpłatny. Należy się na nią jednak wcześniej zapisać. Szczegółowy plan warsztatów i konferencji dostępny jest na stronie wyborcza.pl/pracowniamiast.

Skomentuj:

"Pracownia Miast" Gazety Wyborczej: co zrobić, żeby nasze miasta stały się lepszym miejscem do życia?