Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdyński Apartament Przyszłości. Konkurs w ramach V Weekendu Architektury w Gdyni

red

W dniach 24-27.09 2015 r. odbędzie się w Gdyni V edycja Weekendu Architektury. Podobnie jak w poprzednich latach, na przedsięwzięcie to będzie się składało kilkanaście otwartych, bezpłatnych wydarzeń skierowanych zarówno do miłośników architektury, urbanistyki, ?dizajnu?, jak i mieszkańców oraz turystów. Idea organizatorów jest niezmienna: chcemy, by odbiorca miał jak najbliższy, namacalny kontakt z zagadnieniami związanymi z architekturą, gdyż wtedy jest w stanie najlepiej ją poczuć i zrozumieć.

Gdyński Apartament Przyszłości
Gdyński Apartament Przyszłości
materiały organizatora

Piąta edycja Weekendu Architektury stanie się okazją do dyskusji o przyszłości miast, transformacjom ich tradycyjnych funkcji, odważnym i nowoczesnym koncepcjom planowania, rozwoju przestrzennego, w tym większej koncentracji na uwzględnianiu w projektowaniu architektury roli jednostki - człowieka i jego dynamicznie zmieniających się potrzeb.

Zaczątkiem do dyskusji będą m.in. prezentacje architektów i urbanistów dotyczące obecnie realizowanych oraz planowanych projektów architektonicznych na terenie Gdyni, Gdańska, a także na terenie Polski. Ważnym tematem prezentacji będą także prezentowane filmy połączone z otwartą dyskusją, wystawy oraz otwarte spacery trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, architektury soc, architektury współczesnej.

Aranżacja wnętrz jest dziedziną mocno powiązaną z architekturą miejską, szczególnie współcześnie, gdy ludzie przywiązują wagę do detali i funkcjonalności mieszkań. Projektowanie wnętrz staje się więc zarówno bardzo dużym wyzwaniem, jak i polem do popisu dla projektantów.

Z tą myślą organizatorzy V edycji Weekendu Architektury zapraszają do udziału w konkursie - przeglądzie projektów pt. „Gdyński Apartament Przyszłości”.

W tym roku chcemy, by puścili Państwo wodze swojej fantazji. „Gdyński Apartament Przyszłości” widzimy jako przykładową wizję mieszkania, które za 20-30 lat może znaleźć się w położonym na styku lądu i morza Śródmieściu Morskim. Zależy nam, by Państwa prace uwzględniły tę specyfikę. Niech mieszkania mają widok na morze. Niech będą nowoczesne i oryginalne, a zarazem wygodne i funkcjonalne. Niech pasują do tego miejsca. Mile widziane będą nawiązania do gdyńskiego modernizmu, który stanowi nierozerwalny element Gdyni, a w okresie międzywojennym był przecież symbolem jej nowoczesności. Naszym celem jest stworzenie kolejnych udanych wzorców w projektowaniu i architekturze wnętrz, które będą się nim inspirowały.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wymagania formalne jakim powinny odpowiadać nadsyłane prace dostępne są na stronie organizatora.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdyński Apartament Przyszłości. Konkurs w ramach V Weekendu Architektury w Gdyni