Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ludzki wymiar miejskich przestrzeni - Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie

red

Jak projektować bezpieczne i funkcjonalne miasta? W jaki sposób projektować piękne, ale jednocześnie użyteczne budowle? Czy miasto przyjazne pieszym to w dzisiejszych realiach zakorkowanych ulic jedynie mrzonka? Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć uczestnicy Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie.

Biennale Architektury Kraków 2015
Biennale Architektury Kraków 2015
materiały prasowe

„Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna”. Te słowa słynnego rzymskiego architekta Witruwiusza przez ponad dwadzieścia wieków nie straciły na znaczeniu. Wartości te powinny się przenikać i uzupełniać, a ich znaczenie widoczne jest szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich. Przy zagęszczającej się pajęczynie ulic i ciągle kurczącym się miejscu, użyteczność wznoszonych budynków i projektowanych rozwiązań komunikacyjnych musi wychodzić na pierwszy plan. Jak jednak pogodzić czysty pragmatyzm z pięknem? W jaki sposób budować miasto bezpieczne oraz przyjazne pieszym i rowerzystom przy równocześnie zwiększającym się ruchu samochodowym? Właśnie o tym dyskutować będą 15 i 16 października goście oraz uczestnicy Międzynarodowego Biennale Architektonicznego (MBA) w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Miasto Kraków. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Krakowskie Biennale to jednak nie tylko konferencja, teoretyczne dyskusje i seminaria. To doskonała okazja do rozmów i spotkania z uznanymi postaciami świata architektury i urbanistyki. W trakcie MBA ogłoszone zostaną także wyniki prestiżowych konkursów architektonicznych oraz wystawione będą prace znakomitych projektantów i architektów, związane z tematem wydarzenia.

Do udziału w MBA zapraszamy nie tylko osoby z branży, ale przede wszystkim mieszkańców Krakowa. To oni mają być w założeniu beneficjentami tego wydarzenia, to oni mają najwięcej na nim zyskać, dlatego też szczególnie mocno chcemy wsłuchać się w ich głos - mówi Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta.

Międzynarodowe Biennale Architektury odbędzie się w dniach 15-16 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Ludzki wymiar miejskich przestrzeni”, czyli próba odpowiedzi na pytania: w jaki sposób budować bezpieczne, użyteczne i piękne miasta? Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Miasto Kraków - Gospodarz Międzynarodowego Biennale Architektury. Szczegóły dostępne na stronie Biennale.

Skomentuj:

Ludzki wymiar miejskich przestrzeni - Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie