Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targi Rzeczy Ładnych - 6. edycja największych targów designu w Warszawie!

red

21 i 22 listopada Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na największą przedświąteczną edycję na Plac Unii. TRŁ to nie tylko wielkie zakupy, ale święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą. W jednym miejscy spotka się aż 150 najlepszych firm i projektantów. Gościem specjalnym imprezy będzie słynny architekt Daniel Libeskind. Projektant najwyższego i jednego z najbardziej luksusowych apartamentowców w Unii Europejskiej - ZŁOTEJ 44 w listopadzie odwiedzi Warszawę. Podczas pobytu Daniel Libeskind udzieli wykładu inaugurującego Targi Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych
Targi Rzeczy Ładnych
Materiały Prasowe

Do tej pory Targi Rzeczy Ładnych odwiedziło ponad 30 tys. osób. Listopadowa edycja będzie największa w historii. Organizatorzy zaprosili ok. 150 najciekawszych polskich producentów mebli i akcesoriów, designerów i grafików.

Ciągle szukamy nowych firm i zjawisk. Chcemy, żeby TRŁ były przeglądem tego, co najciekawsze w polskim designie - mówią organizatorzy. Aż 1/3 wystawców to debiuty. Na Targach będzie miało miejsce wiele premier - np. nowej marki rowerowej Le Grand. Kilkunastu wystawców ma na koncie tegoroczne nagrody MUST HAVE z Łódź Design Festival.

TRŁ to ogromny wybór oryginalnych mebli, lamp, porcelany, tekstyliów, akcesoriów do domu, zabawek oraz książek i plakatów. Strefa PRINT to ozdoba imprezy - najpopularniejsi współcześni ilustratorzy będą bezpośrednio sprzedawać swoje sygnowane prace. Wśród nich są: Bartosz Kosowski, Paweł Jooca, Katarzyna Bogucka, Patryk Mogilnicki i wielu innych.

W strefie DZIECKO zaprezentują się dziesiątki producentów najbardziej oryginalnych książek, mebli i zabawek dla najmłodszych. Nie zabraknie też strefy RETRO z odnowionymi meblami i kultowymi przedmiotami z poprzedniej epoki.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najsłynniejszych architektów świata - Daniel Libeskind - twórca nowego World Trade Center w Nowym Jorku i wieżowca Złota 44 w Warszawie. Podczas otwartego spotkania Daniel Libeskind będzie dyskutował m.in o współczesnej architekturze Warszawy.

Atrakcją dla zwiedzających targi będzie premierowa wystawa „Siedzący Holender”
prezentująca przegląd klasycznego holenderskiego designu z lat 50. i 60. Do
Warszawy przyjadą oryginalne krzesła fotele i stoły, a także holenderscy goście,
którzy wezmą udział w spotkaniach o współczesnej architekturze i projektowaniu.
Partnerem holenderskiej obecności na Targach Rzeczy Ładnych jest Ambasada
Królestwa Niderlandów.

Na targach przewidziano także liczne wykłady i spotkania o architekturze i designie, które poruszą najważniejsze problemy polskiej przestrzeni. Poruszone zostaną takie tamty jak:

Pl. Defilad 2025 - jak powinno wyglądać centrum za 10 lat?

Społeczny design. Mobilna Ambasada (In Limbo Embassy)

Mordor w mieście: Warszawa vs. Amsterdam - jak planować wielkie
dzielnice biurowe?

Zaplanowano także pokazy filmów o szeroko rozumianym designie.

 

Targi Rzeczy Ładnych
Design/Meble/Lampy/Zabawki/Plakaty/Wykłady/Wystawy
21-22 listopada
Plac Unii City Shopping, ul. Puławska 2
godz. 11-19
Wstęp: 5 zł i 8,90
(z magazynem Dom&Wnętrze w promocyjnej cenie)
Informacje i pełen program imprezy na:
www.targirzeczyladnych.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Targi Rzeczy Ładnych - 6. edycja największych targów designu w Warszawie!