Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fresh Design - Młoda Europa o Designie

red

Za kilka dni we Wrocławiu startują warsztaty w ramach projektu Fresh Design. Tym razem do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przyjadą studenci z 5 państw, by wspólnie stworzyć projekty proponujące alternatywną wizję zagospodarowania terenów nadrzecznych Wrocławia. Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa prac uczestników oraz debata.

Fresh Design
Fresh Design
Materiały prasowe

Fresh Design - Młoda Europa o Designie to inicjatywa skierowana do studentów architektury, designu i sztuki z europejskich uczelni. Podczas 3. edycji projektu we Wrocławiu spotkają się młodzi projektanci z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier, by przez kolejne 10 dni pracować nad tematem przewodnim tegorocznych warsztatów, którym jest RZEKA, odgrywająca znaczącą rolę
w przestrzeni miast na całym świecie. W efekcie połączenia różnych wizji i doświadczeń, powstaną koncepcje modernizacji terenów bezpośrednio związanych z rzeką, w sposób maksymalnie wykorzystujący ich potencjał rekreacyjny i komunikacyjny.
Podczas trwania projektu będzie można oglądać wystawę prezentującą dotychczasowy dorobek twórczy uczestników projektu oraz ich uczelni. Wernisażwystawy odbędzie się w Teatrze Muzycznym Capitol 26 we Wrocławiu. listopada o godzinie 17.00, a wystawa potrwa od 27. do 29. listopada.
Rezultaty wspólnych działań studentów przedstawione zostaną również w Teatrze Muzycznym Capitol 29. listopada o godz. 12:00 w trakcie otwartej obrony prac. Obronie towarzyszyć będzie debata społeczna pt. „Płynność miasta - rzeka w strukturze aglomeracji”, która rozpocznie się o godz. 15:00, a poprowadzi ją Tomasz Bojęć z think-tanku BLOKBLOG.

Więcej informacji o projekcie na Oficjalnej stronie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fresh Design - Młoda Europa o Designie