Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warsztaty OSSA dobiegły końca

aga

 13 lipca zakończyły się wakacyjne warsztaty OSSA 2008, które miały miejsce w Lublinie. Następne już w październiku.

Wakacyjne warsztaty architektoniczne OSSA 2008
Wakacyjne warsztaty architektoniczne OSSA 2008
Wakacyjne warsztaty architektoniczne OSSA 2008

 

 

Przypomnijmy, że tematem przewodnim warsztatów, które odbyły się na terenie miasteczka studenckiego w Lublinie były "Godziny Rektorskie". W całości poświęcone zostały rozwiązywaniu problemów przestrzennych związanych z życiem każdego studenta. Ze studentami pracowali min. Marek Szcześniak (sda - Szcześniak i Denier Architekci) i Michał Leszczyński (Grupa 5), czy Gosia Kuciewicz (Centrala).

 

 

 

 

 

 

W sobotę 12 lipca trwały ostatnie prace nad finalnym projektem. Uczestnicy dali z siebie wszystko, aby tylko w pełni oddać postawiony sobie na samym początku cel. Każda grupa wraz z tutorami spędziła nad swoją praca nie tylko cały dzień, ale i cała noc. Niektórzy z uczestników przezwyciężyli swoje zmęczenie i nie zmrużyli nawet oka.

 

 

 

 

 

 

13 lipca w Sali konferencyjnej Centrum Handlowego Gala Dom i Wnętrze odbyło się oficjalne zakończenie Wakacyjnych Warsztatów architektonicznych OSSA 2008 Lublin . Po kilkudniowej pracy zaproszeni goście, organizatorzy i uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z finalną wizją projektu na rewitalizację kampusu akademickiego Politechniki Lubelskiej. Każda z grup przedstawiła prezentację multimedialną oraz omówiła przekaz wykonanej w trakcie prac makiety. Po 20 minutowym wystąpieniu przedstawicieli grup był czas na zadawanie pytań autorom. Bardzo interesująco wypadła jedna z części zakończenia, a mianowicie wypowiedzenie się każdego z zaproszonych architektów na temat walorów każdej z prac, jej plusów i minusów. Po bardzo rzeczowej ocenie nawiązała się burzliwa dyskusja, w trakcie, której powstały nowe tematy dla przeszłych organizatorów warsztatów. Wśród sugerowanych rozwiązań znalazł się pomysł na odejście od czystej formy projektowania proponując bardziej artystyczną wizję realizacji warsztatów np. happening.

 

Niebawem przedstawimy Wam najciekawsze projekty.

 

red.


 

Skomentuj:

Warsztaty OSSA dobiegły końca