Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Faktura Miasta

red.

W dniach 17-24 października 2008 r. w Krakowie odbędą się XII Ogólnopolskie Warsztaty Studenckie OSSA 2008.

5657021 https bi

 

 


OSSA to Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury powstałe w 1997 roku z inicjatywy studentów, których pragnieniem było poszerzanie horyzontów i nabycie doświadczenia zawodowego. W swoich szeregach skupia studentów wszystkich Wydziałów Architektury wyższych uczelni w Polsce - publicznych i niepublicznych. Mają oni możliwość rozwoju poprzez wzajemną wymianę doświadczeń na organizowanych przez OSSA warsztatach, plenerach, konkursach i wycieczkach.

 

 

Tematem październikowych warsztatów jest 'Faktura miasta'. Terenem działania uczestników będą place - jeden z elementarnych składników tkanki miejskiej, których potencjał często nie bywa w pełni wykorzystany. Place będące polem działania są bardzo zróżnicowane. Mają bardziej lub mniej atrakcyjne lokalizacje, zostały utworzone w różnych momentach historii miasta. Część z nich pełni nadal swoją funkcję, część została przerobiona na parkingi. Celem warsztatów jest pokazanie, że każdy z nich ma szanse stać się przestrzenią publiczną na najwyższym poziomie, a poprzez to tworzyć fakturę miasta.

 

 


Swój udział w warsztatach zapowiedziała czołówka architektów z Polski, jak Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak czy Natalia Paszkowska z Marcinem Mustafą, niedawni zwycięzcy konkursu na pawilon EXPO 2010. Prestiżu warsztatom dodają zaproszeni goście z zagranicy jak Marcin Kołtuński (UnStudio), EFFEKT group z Kopenhagi czy Yvette Vaskourkowa i Igor Kovacevic (MOBA platform, CCEA) z Pragi.

 

 


W tym roku postanowiono wzbogacić formę warsztatów i przenieść efekty pracy uczestników do przestrzeni Second Life. Można tam będzie również wysłuchać towarzyszących warsztatom wykładów.

 

 

 

 

 

Wstępniaki należy składać od 10 września do 8 października.

TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

 

 

 

Zobacz także:

 

 

 

Wakacyjne Warsztaty Architektoniczne w Lublinie 1

 

 

 

Wakacyjne Warsztaty Architektoniczne w Lublinie 2

 

 

 

OSSA

Skomentuj:

Faktura Miasta