Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Teatr w Warszawie

red.

Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji wielofunkcyjnego centrum kulturalnego Nowego Teatru przy ul. Madalińskiego w Warszawie.

5795452 https bi

 

 

Nowy Teatr tworzy swoją siedzibę na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ulicy Madalińskiego 10/16. 16 września został ogłoszony dwuetapowy konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji wielofunkcyjnego centrum kulturalnego Nowego Teatru. W skład Jury wchodzą Bohdan Paczowski, Jacek Lenart, Jerzy Gurawski, Stefan Jackowski, Jerzy Juk Kowarski, Marek Kraszewski, Anda Rottenberg, Małgorzata Szczęśniak, Hubert Trammer oraz Krzysztof Warlikowski. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 14 listopada 2008 roku. Termin nadsyłania prac w I etapie upływa 30 grudnia 2008 roku, natomiast prace w II etapie należy złożyć do 24 marca 2009 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 7 kwietnia 2009 roku.

 

 

konkurs Nowy Teatr

 

 

 

Budowa wielofunkcyjnego centrum kulturalnego "Nowy Teatr" to pierwsze od kilkudziesięciu lat przedsięwzięcie na taką skalę. W hali warsztatowej z 1927 roku, która została w 2008 roku wpisana do rejestru zabytków, będzie się mieścić mobilna sala widowiskowa ze sceną i widownią na 450 miejsc oraz funkcjonalne zaplecze teatralne. W ciągu dnia scena teatralna wraz z widownią będzie chowana, a powstała przestrzeń posłuży do innych działań. Planowane jest też miejsce na księgarnię oferującą wydawnictwa na temat teatru i sztuki; kawiarnię połączoną z oranżerią, a także przestrzeń, w której będą się odbywać wystawy, koncerty, seminaria, konferencje, próby oraz małe przedstawienia. W planach jest też stworzenia biblioteki.

 

www.nowyteatr.org

Tereny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ulicy Madalińskiego 10/16.

www.nowyteatr.org

Tereny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ulicy Madalińskiego 10/16.

 


Zmieni się również niemal hektarowa działka otaczająca obiekt. W miejscu betonowego parkingu powstanie ogólnodostępny ogród, w którym będą organizowane koncerty, pokazy kina plenerowego. Znajdzie się też miejsce na altanę dla dzieci oraz rodzinne pikniki. W związku z dogodnym usytuowaniem teatru w pobliżu linii autobusowych, tramwajowych oraz stacji metra preferowany będzie transport publiczny, natomiast dla entuzjastów dwóch kółek przygotowane zostaną parkingi rowerowe.


Rewitalizacja obiektów rozpocznie się pod koniec 2009 roku. Hala z salą teatralną będzie gotowa na początku 2011 roku, natomiast całość inwestycji zostanie ukończona w 2012.

 

REGULAMIN KONKURSU ORAZ WSZELKIE POZOSTAŁE INFORMACJE DO POBRANIA NA STRONIE NOWEGO TEATRU :www.nowyteatr.org

 

 

 

 

Zobacz także:

 

Konkurs na Muzeum we Wrocławiu rozstrzygnięty

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej we Wrocławiu - projekty nagrodzone

 

Wywiad BRYŁY

 

Muzeum zawiśnie nad Trasą Łazienkowską

 

Skomentuj:

Nowy Teatr w Warszawie