Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miasto dobrze umeblowane

red.

Konkurs na najlepiej umeblowaną przestrzeń miejską trwa! Już niebawem wszyscy czytelnicy BRYŁY będą mogli zagłosować na najlepsze polskie przykłady małej architektury.

Bramy Kraju
Bramy Kraju
Bramy Kraju

 

 

Od 15 września 2008 r. samorządy z całej Polski mogą nadsyłać zgłoszenia do konkursu na najlepszą zrealizowaną inwestycję w zakresie umeblowania miejskiego. Konkurs organizowany jest w ramach konferencji Bramy Kraju - pierwszego kompleksowego programu marketingu miejskiego, którego pomysłodawcą jest firma AMS S.A i kończy III - zeszłoroczną - edycję konferencji.

 

Od początku listopada na łamach BRYŁY będziemy prezentować najciekawsze zgłoszenia na konkurs. Wszyscy czytelnicy będą mogli głosować na naszej stronie na projekt, który im się najbardziej spodoba. W ten sposób, najpiękniejszemu zrealizowanemu projektowi mebli miejskich przyznamy specjalną NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!

 

Nagroda zostanie wręczona podczas IV edycji konferencji Bramy Kraju, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Warszawie.

 

Co kryje się pod nazwą meble miejskie? Meble miejskie to stałe i niestałe elementy architektury o niewielkiej skali, stanowiące wyposażenie ulic i placów, takie jak: ławki, wiaty przystankowe, kioski, słupy ogłoszeniowe, budki telefoniczne, infomaty, stojaki na rowery, wygrodzenia, kosze na śmieci, słupki, łańcuchy, donice itp. Przez dziesiątki lat przestrzeń publiczna w Polsce była kształtowana na zasadzie odgórnego planowania. Po roku 1989 przeszła ona na własność samorządów. Efekty są różne. Czasami mogą one wyglądać tak (Wrocław):

 

Źródło: Archiwum AMS

 

 

Albo tak (Warszawa):

Źródło: Archiwum AMS

A czasami tak (również Warszawa):

Źródło: prezentacja prof. Michała Stefanowskiego

 

Sprawy trzeba wziąć w swoje ręce. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepsze realizacje. Niech inne samorządy się na nich wzorują!

 

 

 

 

Pozostałe informacje na www.bramykraju.pl

 

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Małe Krakowskie Przedmieście

 

 

Umeblowany Wrocław

 

 

Miejski salon w St Gallen

 

Skomentuj:

Miasto dobrze umeblowane