Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

XIV International Design Seminar

red.

W dniach 22 sierpnia - 6 września odbędą sie w Łodzi międzynarodowe warsztaty studenckie XIV International Design Seminar . Ich tematem będzie rewitalizacja postindustrialnych terenów miasta.

 

Organizatorem XIV International Design Seminar Urban Culture and Landscape Renewal jest Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej oraz Universita Degli Studi di Pavia z Włoch (IUSS). Czternasta edycja warsztatów po raz pierwszy ma miejsce w Polsce.

Jak mówią sami organizatorzy, celem jest wzbudzenie w studentach architektury umiejętności do projektowania w międzynarodowym kontekście, wykorzystując doświadczenia innych kultury i zespołów warsztatowych.

Tegoroczne warsztaty poświęcone będą relacjom między starą i nową architekturą oraz rozwiązaniom urbanistycznym. Studenci będą próbowali zanleźć sposób na polepszenie postindustrialnych i zniszczonych terenów Łodzi. Tematem wybranym do opracowania jest kwartał śródmiejski zawarty pomiędzy ul. Nawrot, Wodną, Piłsudskiego i Targową waraz ze znajdującą się tam fabryką Zygmunta Jarocińskiego.

 

Uczestnikami warsztatów są studenci architektury z następujących uczelni:

 


Universita degli Studi di Pavia - Włochy
Universita degli Studi di Pisa - Włochy
Politecnico di Milano - Włochy
Tongji Univesity of Shanghai - Chiny
Universite 7 Novembre de Carthage - Tunezja
Universita della Svizzeria Italiana - Szwajcaria
Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.
Razem będzie 36 studentów pracujących w pięciu grupach prowadzonych przez tutorów z Włoch oraz 12 zaproszonych profesorów.

 

6 września nastąpi uroczyste zakończenie, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki konkursu na dwie najlepsze prace, ktore z pewnością pokażemy na łamach BRYŁY.

 

 

red.

Skomentuj:

XIV International Design Seminar