Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy dom całoroczny do 100 tys zł jest możliwy?

sponsorowany

Domki letniskowe to produkty, na które rośnie zapotrzebowanie z każdym rokiem. Wiele osób uważa, iż znaczniej korzystniej dla nich jest podjęcie decyzji o postawieniu własnego domku, niż płacenie za wynajem w czasie urlopów. Zwłaszcza większe rodziny dzięki temu mogą znacznie zminimalizować koszty związane z wypoczynkiem. Niewątpliwym plusem domku letniskowego na własność jest także to, iż jest on dostępny dla jego właścicieli cały czas, a nie tylko w sezonie letnim.

.
.
kupdomekletniskowy.pl

Ile kosztuje domek letniskowy?

Domek letniskowy to z pewnością dogodne rozwiązanie na urlop, jednak decydując się na niego najpierw trzeba policzyć związane z tym koszty. Jedną z podstawowych kwestii, która wpływa na to ile trzeba będzie zapłacić za domek i jego postawienie jest to, z jakiego materiału będzie wzniesiony. Można zauważyć, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na domek drewniany, który może być znacznie tańszy niż postawienie domku murowanego. Składa się na to bardzo wiele różnorodnych czynników, przede wszystkim to, że drewno często okazuje się znacznie tańszym materiałem budowlanym. Domek murowany to konieczność odpowiedniego wykończenia wewnątrz jak również na zewnątrz, domek drewniany zaś często nie wymaga takich prac. Jego wygląd zewnętrzny jest jednocześnie jego plusem, jak chodzi o estetykę, dlatego właściciele domków drewnianych nie decydują się na pokrywanie ścian żadnymi dodatkowymi materiałami. Drewno także znacznie łatwiej można łączyć, co powoduje, że wykonane z niego domki właściciele bez problemu mogą złożyć samodzielnie. Dzięki temu zyskują oszczędności na postawieniu domu, nie muszą bowiem wynajmować specjalnej ekipy do tego, aby takie prace poprowadzić. 

Mały domek na zgłoszenie

Obowiązujące obecnie przepisy wskazują, że domki niewielkich rozmiarów można postawić wyłącznie na samo zgłoszenie, bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Dotyczy to wyłącznie domków letniskowych, które muszą spełniać określone prawem normy, aby mogły być za takowe uznane. Domkiem letniskowym jest budynek samodzielny, który przeznaczony jest na pobyty w sezonie wypoczynkowym, i co najważniejsze o powierzchni nieprzekraczającej 35 metrów kwadratowych. Wskazana wielkość dotyczy całej powierzchni zabudowy, a nie tylko powierzchni użytkowej. Dlatego wybierając domek należy brać pod uwagę często również taras. Domek z tarasem bardzo często oferowany jest jako jedna konstrukcja, powoduje to jednak i powierzchnia tarasu również wliczana jest do powierzchni zabudowy. Takie domki bardzo często przez ich właścicieli traktowane są jako domki całoroczne. Mają bowiem wykonane ogrzewanie i niezbędne media, co powoduje, że wypoczynek w nich jest możliwy o każdej porze roku. Koszt takich domków nie jest wysoki, odpowiednio dobierając model domku i przygotowując się do jego postawienia można go mieć za cenę niższą niż 100 tysięcy. Istotną kwestią jest także zagospodarowanie jego wnętrza. W domkach letniskowych bowiem dopuszczalne jest tworzenie antresoli zamiast piętra. Tutaj dobrze zaprojektowany domek może dać powierzchnię znacznie większa, antresola może być zrealizowana w taki sposób, że będzie stanowi niejako dodatkowe piętro domku, zwiększając dwukrotnie jego powierzchnię. Dobudowanie antresoli nie jest zbyt wysokim kosztem, jeśli się ja planuje od razu. Dobrze jest także rozwiązać kwestię ewentualnego tarasu. Aby postąpić w myśl obowiązujących przepisów i móc postawić domek wyłącznie na zgłoszenie zachowując jego maksymalną powierzchnię, taras nie powinien stanowić z domkiem jednolitej całości. 

Jak postawić domek z tarasem

Domek letniskowy z tarasem to konieczność odpowiedniego wykonania. Najlepiej najpierw postawić domek o maksymalnej powierzchni, do którego stawia się taras, stanowiąc jednakże oddzielną i niezwiązaną na stałe z domkiem część. To rozwiązanie daje bardzo wiele możliwości, przede wszystkim umożliwia zapewnienie dużej powierzchni domku i wygody odpoczynku na tarasie.

.
.
kupdomekletniskowy.pl

Technologia a koszt budowy

Bardzo duży wpływ na koszt budowy ma wybrana technologia. Domy z bali z pewnością zaliczane są do najdroższych, jednak na rynku jest bardzo wiele możliwości postawienia domków drewnianych po znacznie niższych kosztach. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład technologia szkieletowa. Firmy wykonują gotowe elementy domków, które zestawia się na placu budowy. Ze względu na to, że firmy produkują wiele takich domków, możliwe jest obniżenie kosztów ich produkcji do minimum. Klienci kupujący gotowe domki w technologii szkieletowej mogą więc liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Obecnie wyszukanie takich ofert nie sprawia problemów, ponieważ rosnąca ilość firm zajmujących się produkcją domków oznacza łatwiejszy i bezproblemowy do nich dostęp. Domki drewniane w technologii szkieletowej, jak również w innych bez problemu mogą być stawiane samodzielnie przez właścicieli. Nie ma wymogu, aby ich wykonywaniem zajmowały się wyłącznie profesjonalne ekipy. To także sposób na dość znaczące obniżenie kosztów, związanych z postawieniem domku drewnianego. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy dom całoroczny do 100 tys zł jest możliwy?