Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grodzieńska 19 – imponujące mieszkania i apartamenty oddające klimat Starej Pragi

sponsorowany

Praga jak magnes przyciąga autentycznością architektury, tradycją i kulturą. W historycznym duchu, zaledwie dziesięć minut spacerem od stacji metra Szwedzka, na terenie dawnej fabryki mydła i świec „Adamczewski i S-ka”, powstaje kameralny projekt mieszkaniowy Grodzieńska 19.

Grodzieńska 19 w Warszawie
Grodzieńska 19 w Warszawie
Mat. Agena Development SA

Imponująca koncepcja architektoniczna projektu TZA Targońska Zadrożny Architekci, której dominującym elementem jest charakterystyczna przedwojenna zabudowa, była inspiracją do stworzenia prawdziwej tkanki miejskiej w archaicznym miejscu.  

- Inwestycja powstanie dokładnie w tym samym miejscu, w którym dawniej swoją działalność prowadziła fabryka Adamczewskiego. Wieża będąca symbolem zakładu, stała się również motywem przewodnim wizualizacji naszej inwestycji mieszkaniowej Grodzieńska 19. Chcemy zachować elementy świadczące o tym miejscu i historię, która zapisała się na kartach XIX- i XX-wiecznej Pragi  – mówi Łukasz Ingielewicz, prezes zarządu Agena Development SA.

Grodzieńska 19 w Warszawie
Grodzieńska 19 w Warszawie
Mat. Agena Development SA

108 klimatycznych mieszkań i apartamentów

W ramach inwestycji powstanie budynek w formie trzech brył, sięgających od 4 do 7 kondygnacji, posiadający elewację zbliżoną do przedwojennych kamienic.  W nowoczesnych zespołach mieszkalnych będą mieścić się zarówno kameralne kawalerki, zróżnicowane mieszkania, jak i ekskluzywne apartamenty. Lokale o metrażach od 28 do 101 mkw. o blisko trzymetrowej wysokości na ostatnich kondygnacjach, pełne światła oraz przestrzeni umożliwią właścicielom dowolną aranżację wnętrza.

Na poziomie -1 powstaną 82 miejsca postojowe z możliwością zainstalowania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Na parterze budynku zaplanowano powierzchnie handlowo-usługowe, które stworzą dogodne zaplecze do robienia codziennych zakupów i realizacji bieżących spraw.

Grodzieńska 19 w Warszawie
Grodzieńska 19 w Warszawie
Mat. Agena Development SA

Doskonała lokalizacja dla wymagających

W bliskiej okolicy mamy do dyspozycji dwie stacje drugiej linii metra (Szwedzka i Dworzec Wileński). Można do nich dotrzeć w 10-15 minut spacerem. Oprócz tego w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz dworce kolejowe (Wileński i Wschodni). To sprawia, że bez konieczności korzystania z samochodu można szybko dostać się zarówno do ścisłego centrum miasta, jak i do każdej z dzielnic Warszawy, a korki nie będą stanowić problemu. 

Kompleks mieszkaniowy Grodzieńska 19 zlokalizowany jest także blisko terenów zielonych, Parku Praskiego i Zoo, obiektów użytku publicznego oraz centrów handlowych.  Ponadto przyszli mieszkańcy będą mieli w zasięgu ręki kompleks lifestylowy Bohema Praga, oferujący część kulturalno-rozrywkową i gastronomiczną oraz zrewitalizowanego, tętniącego życiem Konesera z pierwszym w Polsce centrum startupów Campus Google, Muzeum Polskiej Wódki oraz designerskim hotelem Moxy. 

Grodzieńska 19 w Warszawie
Grodzieńska 19 w Warszawie
Mat. Agena Development SA

Przez ostatnią dekadę Praga zmieniła się nie do poznania i stała jedną z bardziej pożądanych dzielnic do życia. Wzrost zainteresowania należy przypisać zarówno obecności inwestycji wielofunkcyjnych, które powstały na dawnych terenach przemysłowych, mocno nawiązując do tradycji i tożsamości kulturowo-historycznej Pragi, jak i rozwijającej się sieci komunikacji miejskiej, w szczególności drugiej linii metra. Praga z ofertą gastronomiczną oraz kulturalno-artystyczną stała się nowoczesnym i kreatywnym miejscem z bogatą historią.

Skomentuj:

Grodzieńska 19 – imponujące mieszkania i apartamenty oddające klimat Starej Pragi