Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztuje wynajęcie koparki?

sponsorowany

Sprzęt budowlany nie należy do najtańszych, a kupno koparki czy koparko - ładowarki może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. W przypadku remontów na prywatnym terenie czy nawet budowy dróg lub linii kolejowych, które wymagają jednorazowego skorzystania z ciężkich maszyn kupowanie najlepiej inwestować w wynajem koparek, ponieważ będzie to zdecydowanie tańsze.

Ile kosztuje wynajęcie koparki?
Ile kosztuje wynajęcie koparki?
BM-Rent

Warto dowiedzieć się więcej na temat wynajmu koparki, oraz o czynnikach wpływających na cenę takiego przedsięwzięcia. Nowoczesny sprzęt będzie bardzo przydatny na placu budowy i zdecydowanie powinien ułatwić pracę. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które mogą okazać się przydatne dla każdego, kto zastanawia się nad wynajmem koparki.

Czynniki wpływające na cenę wynajęcia koparki

Jak można się domyśleć wynajęcie koparki jest uzależnione od wielu istotnych czynników. Przede wszystkim bardzo ważny jest rodzaj maszyny jaką chcemy wypożyczyć. Logiczne jest, że zwykła koparka będzie tańsza niż wynajem koparko - ładowarki, ze względu na jej gabaryty oraz poziom zaawansowania. Ponadto duży nacisk kładziony jest na odległość transportu maszyny, aby wykonała swoje roboty ziemne. Dalsze trasy wymagają zatrudnienia specjalnej przyczepy do transportowania wynajętej koparki, dlatego koszta automatycznie się zwiększają. Ogromną rolę w kształtowaniu ostatecznej kwoty za wynajem koparki ma również czas jej wypożyczenia. Przykładowo wynajęcie koparki w BM-Rent to cena od 173,43 zł za dzień do 476,01 zł. Przy dłuższym czasie najmu klient ma prawo negocjować warunki umowy z firmą, od której wypożycza sprzęt - zwykle bardzo łatwo się dogadać i ustalić wspólny kompromis ostatecznej kwoty.

Wynajem koparki z operatorem czy bez niego?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że maszyny budowlane nie są wcale tak proste w obsłudze jak się wydaje. Wypożyczając (od firmy, która oferuje profesjonalne usługi) koparkę do prac ziemnych dostajemy nie tylko samą maszynę, ale także odpowiednio przeszkolonego operatora, który zajmie się obsługą koparki. Niektóre firmy pozwalają na korzystanie z koparki we własnym zakresie, ale tylko przy przedstawieniu odpowiedniej dokumentacji i uprawnień do prowadzenia maszyn budowlanych. Jest to bardzo ważne, ponieważ obsługa takiej koparki nie należy do prostych, a wypadki mogą stworzyć realnie duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia osoby siedzącej w kabinie.

Zalety wynajmu koparki

W nowych ogłoszeniach pojawiających się w sieci dotyczących wynajem ciężkiego sprzętu budowlanego usługodawcy zaznaczają, że posiadają nowoczesne maszyny, które świetnie sprawdzą się na placu budowy. Do głównych zalet jakie reprezentuje wynajem koparki należy możliwość korzystania z drogiego i innowacyjnego sprzętu za grosze jego prawdziwej oszczędności. Daje to niesamowicie dużą oszczędność, ponieważ kupowanie nowego sprzętu za wiele tysięcy złotych jest po prostu nieopłacalne. Dodatkowo wynajęcie koparki z operatorem to również oszczędność pracy i sił, ponieważ wynajęty pracownik wykona za nas powierzone mu zadania. Większość firm decyduje się na ponoszenie kosztów nie za dzień, a za rzeczywisty czas użytkowania koparki, co dodatkowo tnie koszty i przyczynia się do wygenerowania ostatecznie niższej ceny wynajmu. Sprzęt budowlany często poddawany jest kontrolą technicznym i serwisowaniu, dlatego nie ma możliwości, aby została ona uszkodzona w trakcie pracy i przez to opóźniła dalsze działania na placu budowy.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztuje wynajęcie koparki?