Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Innowacyjna modułowa czy kultowa cięta na wymiar? Na którą blachodachówkę postawić?

sponsorowany

Chyba każdy klient ceni sobie bogactwo wyboru oraz możliwość przebierania w różnych, równie ciekawych opcjach. Dlatego właśnie istnieje kilka możliwości na pokrycie dachowe. W ofertach renomowanych producentów znajdziemy blachodachówkę modułową oraz blachodachówkę ciętą na wymiar. Pierwsza z nich to gotowa blachodachówka, druga odznacza się konkretnym sprofilowaniem pod danego klienta. W tym artykule przedstawiamy zalety i wady każdej z tych blachodachówek.

Innowacyjna modułowa czy kultowa cięta na wymiar? Na którą blachodachówkę postawić?
Innowacyjna modułowa czy kultowa cięta na wymiar? Na którą blachodachówkę postawić?
Blachy Pruszyński

Blachodachówka cięta na wymiar, czyli szybko i ekonomicznie

Blachodachówka cięta na wymiar posiada kilka naprawdę silnych plusów, dzięki którym od lat wzbudza zainteresowanie klientów. Mówiąc o jej zaletach, w pierwszej kolejności należy wymienić fakt, że stanowi ona bardzo ekonomiczny materiał na dach. W parze z ekonomicznością idzie tutaj wygoda, ponieważ blachodachówkę ciętą na wymiar układa się na dachu bardzo szybko, dzięki czemu czas pracy ulega redukcji. Specyfika blachodachówki ciętej na wymiar pozwala też na uniknięcie problemów związanych z nieszczelnością.

Niestety blachodachówka cięta na wymiar nie ustrzegła się kilku wad. Nie jest ona zbyt przystępna w transporcie i przechowywaniu. Przy przewożeniu jej na miejsce prac musimy być bardzo ostrożni i zatrudnić specjalistów, którzy pomogą nam w kwestii przewozu i przenoszenia. Jeśli chodzi o magazynowanie blachodachówki ciętej na wymiar, to największy problem związany jest z tym, że ten typ pokrycia wymaga zadaszenia i wentylacji, a co za tym idzie przygotowania przez nas konkretnego pomieszczenia, spełniającego powyższe warunki. Wymaga ona również olbrzymiej ostrożności podczas montażu, ponieważ najmniejsze uszkodzenie może skutkować wymianą całego arkusza.

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Blachodachówka modułowa, czyli lekkość i nowoczesność

Bez wątpienia za jedną z największych zalet blachodachówki modułowej należy uznać jej lekkość, która przyczynia się do wielu ułatwień związanych z pracą na placu budowy. Gotowe blachodachówki modułowe to nie tylko ułatwienia związane z układaniem, ale także te związane z transportem. W przeciwieństwie do blachodachówki ciętej na wymiar, gotowe moduły nie wymagają od nas aż tak dużej ostrożności podczas przewozu. Jako zaletę, która ułatwia montaż, należy wspomnieć o tym, że blachodachówka modułowa daje możliwość docięcia jej na dachu.

Dla miłośników nowoczesności, bardzo istotnym plusem okaże się design blachodachówki modułowej, która stanowi realizację świeżych w budownictwie idei. Dopełnieniem ich świetnego designu jest bogata paleta barw, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy blachodachówka modułowa ma jakieś wady? Za jej największą wadę uznawany jest fakt, że trzeba kupić jej więcej, ponieważ ten typ blachodachówki wymaga docięcia. Pewne kłopoty może sprawić też montaż, który wymaga precyzji. Należy sztywno trzymać się zaleceń producenta, ponieważ odstępstwa od przygotowanego poradnika mogą skutkować niepowodzeniem.

Blachodachówka OPTIMA
Blachodachówka OPTIMA
Blachy Pruszyński

Konfrontacja klasyki z nowością

Wybór blachodachówki w dużej mierze sprowadza się do tego, w jakim stylu chcemy zrealizować nasz dom. Jeśli naszemu sercu bliższe są klasyczne pomysły, to warto sięgnąć po blachodachówkę ciętą na wymiar. SZAFIR, RUBIN oraz REN zadbają o to, by nasz dach realizował bliskie klasyce postulaty. Warto wspomnieć też o kolorystyce, ponieważ ma ona olbrzymi wpływ na finalną koncepcję. Jeśli zdecydujemy się na cegłę, brąz lub czerwień to nasz dach będzie pięknym ukłonem w stronę tradycji. Jeśli jednak postawimy na czerń lub szarość, to rezultatem będzie swoista hybryda klasycznych i nowoczesnych pomysłów.

Otwartością na nowoczesność odznaczają się blachodachówki modułowe. Nie oznacza to jednak, że zapominają one o tradycji. Przykładami skąpanych w innowacyjności modeli blachodachówek modułowych są blachodachówki PŁASKA PLUS oraz TIGRA.

Na koniec pragniemy poświęcić kilka słów powłokom ochronnym. Są one odpowiedzialne za ochronę blachodachówki przed trudnymi warunkami pogodowymi. Za najtrwalsze powłoki ochronne uchodzą powłoki poliuretanowe, na które firma Blachy Pruszyński przewiduje do 50 lat gwarancji. Nie zapominajmy również o tym, że powłoki te wpływają również na ostateczny wizualny efekt.

    Więcej o:

Skomentuj:

Innowacyjna modułowa czy kultowa cięta na wymiar? Na którą blachodachówkę postawić?